25 жовтня наше місто відзначило славну історичну дату – 75 років з дня визволення від німецько-фашистських загарбників. Рада ветеранів ПАТ «ДМК» вшанувала пам'ять загиблих металургів комбінату і городян, які зробили неоціненний внесок у всенародну боротьбу з фашизмом.

Адміністрація ПАТ «Дніпровський меткомбінат», профспілка «Металургів» ДМК, рада молоді підприємства надали ветеранам-металургам можливість покласти квіти поваги і вшанувати пам'ять героїв-визволителів на місцях бойової слави Кам’янського. 42-м ветеранам комбінату була організована поїздка на Аульський плацдарм (район села Аули – Криничанський район), де 9 травня 1975 року було відкрито пам'ятник, присвячений визволителям міста.

На Аульському плацдармі ветеранів радо зустрів екс-мер трьох сіл Федір Главчев. Саме він стежить за збереженням меморіалу і підтримує його в належному стані. З ініціативи Федора Георгійовича гості відвідали ще один пам'ятник в селі Аули – «Скорботному воїну», а також скуштували смачну солдатську кашу. З року в рік воїн з автоматом, який схилив голову над загиблими солдатами, нагадує всім нам про більш 800 загиблих. На жаль, вандали його частково пошкодили – в руках солдата вже немає автомата, сам пам'ятник побитий, зруйновано огорожу...

Далі ветерани вирушили до Стели воїнам-визволителям, де поклали квіти.

Фінальне святкування з нагоди 75-річчя визволення міста від фашистських загарбників відбулося в приміщенні Нової сцени академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки.

Святкову програму відкрив мер Кам'янського Андрій Білоусов. Він урочисто вручив почесні грамоти та нагороди різних ступенів «За заслуги перед містом» ветеранам, в числі яких керівники міської та Заводської районних ветеранських організацій Тесьолкіна Л.І. і Сенчишин М.І., а також почесний голова первинної організації ветеранів ПАТ «ДМК» Віктор Рак. Завершилися святкові заходи концертом, і водевілем за мотивами твору А.П.Чехова «Ведмідь».

«Нам, ветеранам, і багатьом нашим ровесникам хочеться низько вклонитися і висловити величезну подяку героям, які в роки Великої Вітчизняної війни мужньо боролися за свою Батьківщину, пройшли всі муки фашистського пекла, їх подвиг назавжди залишиться в нашій пам'яті. Висловлюю подяку всім, хто брав участь в організації цього Дня пам'яті!

Від імені вдячних ветеранів ПАТ «Дніпровський меткомбінат» голова прокатної секції ради ветеранів ДМК Л.Я.Борох».

Світлини