26 листопада біля стадіону «Буревісник» пройшов спортивно-патріотичний фестиваль «Хвиля пам’яті». Польова кухня, гарячий чай, виставка бойових припасів, парад шкіл і змагання між ними, вражаючі, максимально наближені до реалій війни реконструкції та костюми  – все це можна було побачити в цей день на березі Дніпра.

Початок був о 12-й годині з урочистої частини. На святі були присутні почесні гості: міський голова Андрій Білоусов, секретар міськради Олександр Залевський, радник міського голови Руслан Бондаренко, радник міського голови Олег Орлов, директор департаменту з гуманітарних питань Тетяна Онищенко, ректор ДДТУ Олександр Коробочка, голова профкому ППО «Металургів» ДМК, депутат міської ради Олег Нагорний, заступник голови профкому ППО «Металургів» ДМК Віталій Ровков, полковник медичної служби, ветеран військової служби, учасник бойових дій, який брав участь у визволенні Дніпропетровщини, голова ради ветеранів війни воїнів-однополчан 236 стрілкової дивізії, член ради Кам’янської міської організації ветеранів України Віктор Іванович Трофімов, голова міської громадської організації «Союз ветеранів Афганістану» Олег Миколайович Качуровський, ветеран військової служби, рицар ордена Богдана Хмельницького, майор у відставці, учасник АТО Роман Вікторович Богатир. Ведучі – Яна Жучек і Роман Масленников.

У своєму вітальному слові почесні гості не раз казали, що дуже важливо знати своє минуле і цінувати своє життя, мир і спокій. «Ніколи знов» - слова, які не раз лунали з вуст ведучих та гостей. Цей захід дійсно об’єднав жителів нашого міста, цілі покоління та мрії про майбутнє, в якому немає місця війні.

Всі військово-історичні клуби, громадські організації, авто ретро клуб на честь свята отримали почесні нагороди Грамоту міського голови, Подяку генерального директора ПАТ «Дніпровський меткомбінат» та голови профкому ППО «Металургів» Олега Нагорного за участь у спортивно-патріотичному фестивалі «Хвиля пам’яті».

В цьому році спортивні заходи особливо популяризуються в нашому місті, зараз проходить кубок з баскетболу, а наступним масовим заходом буде фестиваль з вільної боротьби, який пройде 3 грудня в СК «Прометей».

Далі відбувся парад, в якому брали участь учні 35 середніх навчальних закладів міста. Після параду серед шкіл проходили наступні змагання: страйкбол, гирьовий спорт, перша медична допомога, перетягування канату, розбирання автомату на швидкість.

От имени многотысячного коллектива металлургов нашего города Олег Нагорный поздравил собравшихся с праздником, пожелал всем мира, добра и благополучия, добавив, что для него честь присутствовать на таком патриотическом мероприятии.

В своем приветственном слове к жителям Андрей Белоусов подчеркнул важность проведения подобных мероприятий.

«Мы пригласили на праздник настоящих героев - участников боевых действий в АТО, ветеранов войны в Афганистане, людей которые не понаслышке знают, что такое война. И сегодня у нашей молодежи будет возможность познакомиться с этими людьми, задать вопросы, перенять их опыт, а самое главное - сделать выводы, для того, чтобы подобные трагические события больше никогда не повторились. Также в этот день мы чтим память о тех людях, которые погибли во время Голодомора 30-х годов. Это было жестокое преступление, и мы никогда не должны забывать подобных уроков истории», - сказал Андрей Белоусов.

В другій полови свята, по завершенню змагань міський голова Андрій Білоусов нагородив переможців і символічно, разом з співорганізатором фестивалю і іменинником – головою комісії з охорони праці профкому «Металургів» Юрієм Бунаковим, пострілом повідомили про початок бойових дій.

Видовищне, з реальними гучними запалами з гармат, спалахами від підриву мін, каскадерами, яких підпалили, вибухом машини та максимально реальною грою учасників бойових дій запам’яталося це вражаюче дійство.

Після закінчення заходів секретар міськради Олександр Залевський оголосив хвилину мовчання з пам’яті жертв голодомору 30-х років, а потім всі присутні отримали можливість сфотографуватись з бойовою технікою та самими учасниками і каскадерами, які на деякий час перенесли нас більш ніж на сімдесят років назад на поле битви між німецькими загарбниками і нашими хоробрими, невідступними військовими. Вони нагадали нам, на скільки страшні були минулі події і як чудово, що зараз ми можемо спокійно жити, ходити під чистим небом, мати батьків, сім’ю.