В Объединении предприятий «Укрметаллургпром» 11 апреля состоялось балансовое совещание по итогам работы предприятий ГМК в январе-марте 2018 года.

5 апреля состоялось заседание Национального трехстороннего социально-экономического совета, на котором обсуждался инициированный профсоюзами вопрос «О сохранении и развитии трудового потенциала Украины».

Профспілка металургів і гірників України і профспілка «Металургів» ДМК направили на адресу Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана звернення з проханням посприяти у відновленні в Списках №1 і №2 професій майстрів, зайнятих на гарячих дільницях роботи підприємств чорної металургії та виробництва коксу, зокрема працюючих в ПАТ «ДМК» у шкідливих і важких умовах разом з працівниками, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення за списками №1 і №2.

По итогам февраля Украина опустилась на 12-е место в рейтинге мировых производителей стали. Об этом свидетельствуют данные Всемирной ассоциации производителей стали (Worldsteel).

Постановою КМУ №134 від 28.02.2018 р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р. №994» вдосконалені і приведені у відповідність до чинного законодавства механізм фінансування заходів і ведення обліку витрат на охорону праці в системі бухгалтерського, податкового і внутрішньогосподарського (управлінського) обліку.

Федерація профспілок України поінформувала Центральний комітет ПМГУ про розвиток ситуації в сфері правового регулювання атестації лабораторій підприємств на здійснення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу.

В місті Києві 1 лютого 2018 року відбулись Установчі збори з обрання Громадської ради Фонду соціального страхування України (ФСС). Ініціативної групою, яка створена для організації та проведення Установчих зборів, було сформовано список учасників Установчих зборів – кандидатів до складу Громадської ради (ГР) в кількості 56 осіб. Зареєструвались та особисто взяли участь в Установчих зборах 50 заявлених осіб.

ФПУ направила в Кабмін і Антимонопольний комітет України лист про необхідність відновлення державного регулювання цін на соціально значущі продовольчі товари. Профспілки вимагають проведення соціально виваженої державної цінової політики та ефективного контролю за ціноутворенням.