Профспілка металургів і гірників України вважає несвоєчасним і незаконним рішення Уряду скасувати всі нормативно-правові акти з охорони праці часів СРСР і УРСР, не прийнявши і не затвердивши нічого натомість (Розпорядження КМУ від 18 грудня 2017 року №1022-р «Про скасування, визнання такими, що втратили силу, що не застосовуються на території України деяких актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в сфері пожежної безпеки, охорони праці та санітарного законодавства», яке вступило в силу з 1 березня 2018 року).

Ми неодноразово зверталися за підтримкою у врегулюванні цієї ситуації до Федерації профспілок України. У відповідь ФПУ направила до Центрального комітету ПМГУ лист «Про дії профспілок у зв'язку з втратою чинності нормативно-правових актів з охорони праці, пожежної безпеки та санітарного законодавства». З її змісту випливає, що рішення даної проблеми на сьогодні можливо на умовах колективно-договірного регулювання.

Про дії профспілок у зв'язку з втратою чинності нормативно-правових актів з охорони праці, пожежної безпеки та санітарного законодавства

Джерело: сайт ПМГУ