Підсумковими змаганнями у спартакіаді ДМК у грудні минулого року став більярд. Вперше чемпіонами стали робітники цеху ремонту металургійного обладнання ремонтно-сервісного центру. Про те, як проходили змагання у 14-ти видах спорту спартакіади ми поспілкувалися з директором культурно-спортивного центру, членом оргкомітету Едуардом Коряком.

– Скільки команд, які були сформовані з робітників структурних підрозділів ДМК, брали участь в змаганнях комбінату?

– Подолавши всі труднощі 2017 року, спартакіаду нам вдалося провести, і провели ми її, я вважаю, успішно. Велике дякую керівництву комбінату, начальникам структурних підрозділів, головам профспілкових комітетів і фізоргам за допомогу в організації наших головних спортивних змагань на підприємстві. Спартакіада комбінату – це, можна сказати, маленькі олімпійські ігри, де кожен робить свій внесок.

Згідно з положенням, змагання пройшли по 14-ти видам спорту. В них брали участь 12 збірних команд, а також 2 студентські – Кам'янського вищого професійного училища (КВПУ) і Придніпровського державного металургійного коледжу (ПГМК). Команду ПГМК на їхнє прохання ми включили в список тих, що змагаються на засіданні оргкомітету в грудні 2016 року, команда училища давно бере участь в нашій спартакіаді. Хоча студентським колективам важко брати участь в змаганнях серед дорослих працівників, але, тим не менш, студенти металургійного коледжу посіли третє місце з міні-футболу та друге місце з волейболу.

– Якщо Ви заговорили про зайняті місця, чи були у змаганнях ще якісь несподівані результати?

– Дуже багато! В цьому і є краса спартакіади? Будь-який колектив в якомусь виді спорту може домогтися високих результатів. За результатами спартакіади 6 команд завоювали перші місця. Але ці переможці не завжди потрапляють в трійку лідерів в загальному заліку.

В деяких видах доля вирішувалася буквально в останніх матчах на останніх секундах! Найдраматичніший фінал, напевно, був у баскетболі – в останніх двох іграх останні м'ячі забивалися на останніх двох-трьох секундах. В завершальному матчі, коли «конвертерники» («КЦ») грали з «технологами» («ККЦ-ТУ-АТЦ-УЯП»), останні забили за дві секунди до кінця поєдинку м'яч і вирвали перемогу. А відразу ж після цієї гри був матч «управління» («УК-УКБ-УГХТ») проти «ремонтників» («РМЦ РСЦ-ЦРМО РСЦ»), і теж за три секунди до кінця команда управління забила останній м'яч, повністю змішавши всі карти. Це справжня спортивна боротьба!

Ця спартакіада була однією з найцікавіших, тому що її підсумок вирішувався в останньому виді спорту – більярді. У фіналі зустрілися «ККЦ-ТУ-АТЦ-УКП» і «РМЦ РСЦ-ЦРМО РСЦ». Якби перша команда обіграла другу, то вони б стали переможцями в загальному заліку. Але друга команда зробила неможливе – «ремонтники» ще раз підтвердили, що вони бійці, забивши вирішальну кулю при рахунку 7:7.

– Отже, «РМЦ РСЦ-ЦРМО РСЦ» стала переможцем спартакіади ДМК-2017. А хто став призерами?

– Друге місце – у об'єднаної команди «ККЦ-ТУ-АТЦ-УКП» (киснево-компресорний цех, технічне управління, автотранспортний цех та управління якості продукції). Третє місце завоював колектив конвертерного цеху. На почесному четвертому місці – «енергетика» («ТЕЦ-ЦВС-ЕТЛ-ЦСП-УГЕ»), і замкнули п'ятірку лідерів – «УК-УКБ-УГХТ».

Хочу зазначити, що протягом всієї спартакіади суперництво було дуже серйозне, і за три види до фінішу на перемогу претендували 5 команд. За два види до кінця боротьбу за першість вели вже три команди. І що цікаво, такого ще не було, щоб чемпіон минулого сезону – «УЖДТ» – посів шосте місце. Це, знову ж таки, говорить про справжню спортивну боротьбу!

– Коли стартує Спартакіада ДМК-2018?

– У 2018 році, Положення вже затверджено. Ми починаємо в січні змаганнями з шашок та шахів. Думаю, що в новому сезоні ми побачимо захоплюючу спортивну боротьбу, і, як завжди, переможе найсильніший. Бажаю працівникам комбінату і членам їх сімей в новому році успіхів у всіх справах, щастя, здоров'я, творчих успіхів і перемог! Чекаємо вас в КСЦ «Дніпровець»!

Матеріал було підготовлено за інформацією прес-служби ПАТ «ДМК».