7-8 вересня 2019 року в Мінську (Білорусь) у клубі «Брюге» проходив I Кубок Європи з армліфтингу за версією APL. У змаганнях взяла участь і відома кам'янчанка Людмила Гайдученко, тренером якої є працівник доменного цеху ДМК, член профспілки «Металургів» Едуард Аноткін.

У кубку змагалися 50 найсильніших атлетів Європи, які визначали переможців і призерів в чотирьох дисциплінах на силу хвата: RollingThunder, Apollon'sAxle, SilverBullet і SaxonBar. На турнірі були оновлені 5 світових рекордів за версією APL, три з яких на рахунку багаторазової абсолютної чемпіонки світу з армліфтингу Людмили Гайдученко (тренер – Едуард Аноткін).

Наша землячка поліпшила свої ж світові рекорди в дисциплінах RollingThunder і SaxonBar. Після підходу Гайдученко до снаряду в дисципліні RollingThunder, світовий рекорд був поліпшений на 1 кілограм і тепер становить 71 кг. Поліпшені, причому двічі, були рекорди і в SaxonBar. Спочатку на 1 кг, а в додатковому четвертому підході – на 4 кг (всього учаснику дається три спроби, а для встановлення рекорду – даються додаткові підходи). Тепер офіційний абсолютний рекорд в дисципліні SaxonBarє 70 кг. Зроблена була спроба поліпшити своє світове досягнення (133 кг за версією APL) і в дисципліні Apollon'sAxle. Однак вага 135 кг Людмилі Гайдученко, на жаль, не покорилася.

За підсумками змагань в усіх чотирьох дисциплінах переможцем стала легендарна атлетка з України Людмила Гайдученко, за що спортсменка була нагороджена медалями, дипломами та двома окремими призами за встановлені світові рекорди.

Збірна команда України, до складу якої увійшли спортсмени з Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської та Харківської областей, зайняла в Кубку Європи з армліфтингу перше командне місце. Другими були господарі змагань Білорусь, а третіми – Молдова.

Як розповів президент обласної федерації армліфтингу, працівник Дніпровського меткомбінату Едуард Аноткін команда регіону, до якої увійшли представники з міст Кам’янського, Дніпра, Кривого Рогу та Жовтих Вод, виступила дуже достойно. Крім Людмили Гайдученко дворазовими переможцями Кубка Європи також стали Сергій Марченко та Дмитро Грунський. Призерами турніру стали Ірина Корольова, Микола Кардашов і Дмитро Мельников.

– Дякую меру міста Кам'янське Андрію Білоусову і голові профкому профспілки «Металургів» Олегу Нагорному за підтримку армліфтингу, – сказав Е.Аноткін.