25 лютого 2020 року в музеї історії Дніпровського меткомбінату відбулася щотижнева оперативна нарада з профактивом профспілки «Металургів». На зустрічі з лідерами профспілкової організації, яку вів голова профкому Олег Нагорний, обговорювалися питання охорони праці, різні виробничі моменти, розповідалося про подальшу долю об'єктів соцкультпобуту, які знаходяться на балансі ПАТ «Дніпровський меткомбінат» та інші питання.

Про зміни в законодавстві з охорони праці

За інформацією заступника голови профкому профспілки «Металургів» Ірини Пугачової, яка нещодавно пройшла курси підвищення кваліфікації з охорони праці, найближчим часом депутати Верховної Ради переглянуть Закон України про охорону праці – його планують скасувати до кінця 2020 року. Замість старого ЗУ в Україні планується затвердити Директиву про заходи безпеки та гігієни праці. Посилання йде на те, що всі європейські країни працюють за подібним нормативним актом, який називається Директива за №89/391/ЄЕС (прийнята в Люксембурзі в 1989 році).


Охорона праці на комбінаті

  • на склади ДМК завезено мило;
  • на наступній оперативній нараді лідери профспілки «Металургів» отримають можливість отримати відповіді по роботі служби лінійного контролю охорони праці. Для цього профспілка «Металургів» запрошує керівника служби лінійного контролю охорони праці ДМК. Останнім часом накопичилися питання по роботі цієї служби. Особливо це стосується співробітників СОП, які раніше на ДМК не працювали;
  • в зв'язку з проблемами щодо забезпечення спецодягом співробітників ДМК (зношення, відсутність, заміна...), в комісію з охорони праці профспілки «Металургів» регулярно надходять скарги від членів профспілки з цього питання. Кричущими були випадки працівниками доменного цеху, які тільки поступили на комбінат. Вони протягом кількох тижнів виконували свої обов'язки на робочому місці без належного їм спецодягу. В ході перевірки цього питання службою ОП безпосередньо на робочих місцях в ДЦ, проблему вдалося зрушити з мертвої точки. Працює комісія профспілки в цьому напрямку і по іншим структурним підрозділам. На сьогоднішній день ситуацію ускладнює відсутність фінансування багатьох позицій, необхідних в цехах.

Про угоду з ТОВ «ОХОРОННИЙ ХОЛДИНГ-СЛАВУТИЧ»

Підписано угоду з соціальним партнером профспілки «Металургів» – товариством з обмеженою відповідальністю «ОХОРОННИЙ ХОЛДИНГ-СЛАВУТИЧ», який виконує охоронні функції на ДМК. В результаті цієї угоди, працівники ТОВ «ОХОРОННИЙ ХОЛДИНГ-СЛАВУТИЧ» отримають такий же соціальний пакет, як і працівники ДМК. Для того, щоб працівники ТОВ «ОХОРОННИЙ ХОЛДИНГ-СЛАВУТИЧ» були забезпечені соціальними пільгами і гарантіями, вони повинні бути членами профспілки «Металургів».

Олег Нагорний

Про відновлення руху автобуса за маршрутом 5А

На адресу профспілки «Металургів» було направлено колективний лист від працівників ДМК, в якому трудящі просили відновити рух автобуса по маршруту №5А. Нагадаємо, що в зв'язку з обмеженим фінансуванням його робота була припинена восени 2019 року.

Для вирішення проблеми, комісія профкому профспілки «Металургів» направила лист на адресу керівництва управління соціальної політики ДМК за підписом голови профкому Олега Нагорного. З 24.02.2020 року дію маршруту автобуса №5А – відновлено.

Схема маршруту:

  • вісепрокатний стан – пл. Конвертерників зі зміни о 15.30;
  • пл. Конвертерників – ДПКО ЦПВ – пл. Конвертерників зі зміни о 16.30.

Про КСЦ «Дніпровець»

Ведуться переговори про передачу в довгострокову оренду КСЦ «Дніпровець». Один з претендентів – соціальний партнер профспілки «Металургів» компанія «МІКОМП» (керівник – Олег Мороз). Цією компанією вже закуплено новий твердопаливний котел. Несправна сауна буде повністю перероблена і оновлена. У планах – заміна кахельної плитки (влітку), тумб, дверей, а також утеплення і реставрація вікон та багато іншого.

Також обговорювалися й інші питання.