До Дня захисника України, Покрова Пресвятої Богородиці і Дня українського козацтва ПАТ «Дніпровський меткомбінат» спільно з профспілкою «Металургів» для учасників бойових дій та їх сімей організували виїзну програму. 12 жовтня в Свято-Успенському храмі відбувся молебень за загиблими воїнами, на горі Калитва воїнами був піднято український стяг, а на хуторі Галушківка пройшли веселі козацькі забави.

Місце для молебню було обрано не випадково. Свято-Успенський храм села Китайгород Царичанского району є найдрівнішим храмом Дніпропетровщини.

Споруда була побудована в 1754 році сотником Павлом Семеновим. За словами настоятеля, отця Сергія, храм регулярно відвідують не тільки українці, а й гості з-за кордону, особливо в теплий період року.

– Дуже символічно, що в День Покрови Матері Божої ми вшановуємо захисників Вітчизни, які захищали, захищають і захищатимуть наші кордони і мир на нашій святій українській землі, – сказав протоієрей Сергій. – У ці пам'ятні дні можна згадати свої подвиги, подвиги своїх побратимів, звернутися до Матері Божої, щоб вона їх захистила, зберегла і покрила.

Також священнослужитель розповів про святу ікону «Взиграніє младєнца», яка знаходиться в храмі, про її чудотворну силу посилати жінкам дітей.

Він подарував всім бажаючим акафіст ікони Божої Матері, який в даний момент знаходиться на затвердженні Синодальної богослужбової комісії. Кожен гість отримав невелику іконку Віфлеємської Божої Матері.

Також отець Сергій запросив на день пам'яті ікони, який щорічно проходить 20 листопада.

Смачний чай на травах, церковний кагор і солодощі стали приємним додатком до спілкування і шанування загиблих воїнів.

Є в Китайгороді ще одна прекрасна традиція – підняття українського прапора на горі Калитва, горі, яка оточена давніми легендами і переказами, пов'язаними з історією становлення незалежності України.

Під гімн України на вершину флагштокі було піднято жовто-блакитний український прапор.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять українських бійців, які загинули в боротьбі за свободу і незалежність нашої Батьківщини.

Далі до воїнів звернувся один із побратимів В'ячеслав Коровник, який привітав присутніх з Днем захисника України, і висловив упевненість в перемозі українського народу у війні.

Виступив на імпровізованому мітингу і представник дирекції ПАТ «ДМК», заступник директора з персоналу Анатолій Полівода, який побажав нашим хлопцям та їхнім родинам мирного неба, здоров'я і благополуччя.

– Дуже хочеться, щоб швидше закінчилася війна, а те, що вона закінчиться і ми переможемо – я навіть не сумніваюся. Кожна хвилина, кожна секунда забирає життя наших хлопців. За весь період війни з Дніпровського меткомбінату в Збройні Сили України було призвано понад 300 чоловік. Більше двохсот – уклали контракти і тепер служать. Дві з них – жінки!

Низький уклін і подяку, похилившись на коліно, від імені багатотисячного трудового колективу підприємства українським воїнам передав голова профкому профспілки «Металургів» Олег Нагорний.

– Бажаю всім вам міцного здоров'я, сили волі і бадьорості духу. Нехай якомога швидше в Україні запанують мир і спокій. Нехай Божа Матір вас оберігає, тому що, як відомо, покровителем запорізьких козаків була Богородиця. Дякую вам і зі святом!

Завершився святковий день спортивно-патріотичним фестивалем на хуторі Галушківка, що під Петриківкою. Тут, на території Дикого Поля, в кінці XVII століття запорізькими козаками селище було засноване. В даний час хутір є складовою частиною сучасного села Гречане.

Насичену програму відкрив давній козацький звичай – випита чарка з шаблі. Наші хлопці і їхні дружини з посмішками і сміхом пройшли процедуру посвяти.

Кожній дитині Олег Нагорний вручив символ доблесті – мініатюрну булаву.

Далі від молоді комбінату на адресу воїнів прозвучали слова подяки і добрі побажання.

Після представлення, на якому місцеві хлопці в козацькому обмундируванні продемонстрували різні прийоми зі списами, серпами і шаблями, пройшли підготовлені управлінням соціальної політики ДМК козацькі розваги.

До переліку чоловічих забав, хоча змагалися і їх дружини з дітьми, входили: стрільба з лука і арбалета, метання булави і гирі, імпровізована смуга перешкод, переміщення на час 100-кілограмової покришки.

Особливе захоплення викликали турнір зі швидкісного заїзду на возі, де в ролі коней були самі учасники, і боротьба на подушках.

Кожен міг себе випробувати і в боротьбі на руках на спеціальному столі для армрестлінгу. До речі, судив змагаються борців срібний призер чемпіонату світу та Європи Дмитро Сорока.

Після підведення підсумків змагань кращі отримали пам'ятні грамоти від дирекції Дніпровського меткомбінату і цінні призи від профспілки «Металургів» ДМК. Вручали їх командам і переможцям в особистих номінаціях начальник відділу по роботі з молоддю УСП Анна Коваленко і голова профкому Олег Нагорний.

Завершився спортивно-патріотичний фестиваль традиційним козацьким обідом, який привітні господарі приготували на вогнищі.