31 жовтня відбулося підсумкове засідання примирної комісії по трудовому спору між адміністрацією ПАТ «ДМК» і найманими працівниками, яке в жовтні 2016 року ініціювала ППО «Металургів». Даний колективний трудовий спір був спрямований на підвищення годинних тарифних ставок і окладів працівників комбінату, а також своєчасну виплату їм заробітної плати.

В рамках трудового спору в листопаді 2016 року в ПАТ «Дніпровський комбінат» відбулося перше диференційоване підвищення зарплати – особлива увага була приділена самим низькооплачуваним професіям. Також були змінено графік роботи змінного персоналу з восьмигодинного на дванадцятигодинний і введена оплата за вечірній час.

Другий етап підвищення рівня заробітної плати планувався в лютому 2017 року, але у зв'язку з незадовільною економічною ситуацією на комбінаті, що призвела до повної його зупинки і гарячої консервації в квітні поточного року, робота примирної комісії була призупинена. Після запуску ПАТ «ДМК» в липні і за результатами виходу підприємства на проектні потужності, ППО «Металургів» знову ініціювала продовження роботи примирної комісії. На проведеному засіданні 17 жовтня 2017 року з порядку денного було знято одну з вимог – своєчасну виплату заробітної плати, тому що за останні місяці вона сплачувалася вчасно. На порядок денний було повернено питання другого етапу підвищення рівня зарплати.

24 жовтня 2017 року вийшов наказ №891 по ПАТ «ДМК» «Про підвищення тарифних ставок і окладів», яким виконувалася друга частина етапу підвищення рівня заробітної плати. З юридичного боку власник виконав вимоги примирної комісії – в рамках чинного трудового спору немає законних підстав вимагати більшого. Проте, з огляду на рівень інфляції в країні за останні вісім місяців, очікуваного економічного ефекту від даного підвищення працівники ДМК не відчули. Останнє підвищення міських комунальних тарифів, зростання цін на продукти харчування і предмети першої необхідності стали причиною масового відтоку кваліфікованих кадрів з комбінату. Працівники масово звільняються і йдуть на інші підприємства Дніпропетровської області, де рівень заробітної плати в кілька разів вище, ніж в ПАТ «ДМК».

Підводячи підсумки, відзначимо, що даний трудовий спір закритий, але профспілка «Металургів» і далі буде відстоювати соціально-економічні права та інтереси трудящих.