Профспілка металургів і гірників України і профспілка «Металургів» ДМК направили на адресу Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана звернення з проханням посприяти у відновленні в Списках №1 і №2 професій майстрів, зайнятих на гарячих дільницях роботи підприємств чорної металургії та виробництва коксу, зокрема працюючих в ПАТ «ДМК» у шкідливих і важких умовах разом з працівниками, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення за списками №1 і №2.

Необхідність відновлення в списках цих професій обумовлена тим, що ця категорія працівників зайнята повний робочий день на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, що підтверджено результатами атестації робочих місць. Майстри працюють в тих же умовах, що і підлеглі їм працівники (сталевари, розливальники стали, горнові, вальцювальники, плавильщики і інші), які мають право на пільгове пенсійне забезпечення.

З вимогою про відновлення в списках професії майстрів профспілка «Металургів» ДМК і ПМГУ неодноразово зверталися до Міністерства соціальної політики України. 7 листопада 2017 року Прем'єр-міністр доручив Мінсоцполітики розглянути профспілкові пропозиції. Однак до сих пір міністерство не зайнялося рішенням по суті даного питання.


Профспілкові організації просять В.Гройсмана сприяти проведенню зустрічі представників профспілок з Міністром соціальної політики України А.Рева для остаточного вирішення цього питання і прийняття відповідної постанови.


Звернення ЦК ПМГУ до Прем'єр-міністра України

Лист ЦК ПМГУ голові ФПУ Г.Осового

Звернення ЦК ПМГУ і ФМУ до Міністра соцполітики України

Відповідь Мінсоцполітики на звернення ЦК ПМГУ і ФМУ