13 грудня в доменному цеху відбулася робоча зібрання за участю гендиректора ДМК Олександра Подкоритова. Також трудовий колектив ДЦ хотів задати питання профспілкам, для чого були запрошені лідери профорганізацій. Керівництво профкому ППО «Металістів» відмовилося з'явитися на робоче зібрання. В результаті, слово перед доменщиками тримав тільки голова профкому профспілки «Металургів» Олег Нагорний, який це робив ось вже 11-й раз за останній час.

Зібрання почалося з традиційного доповіді в.о.начальника доменного цеху Володимира Удовічко, який довів трудовому колективу структурного підрозділу інформацію про показники роботи комбінату і цеху за листопад 2018 року, розповів про початок роботи на ДМК нової компанії QFM catering, яка тепер буде організовувати харчування в їдальнях, про питання охорони праці та ін.

Далі слово було надано доменщикам, які задали першим особам підприємства і профспілки «Металургів» кілька запитань.

Генеральний директор Олександр Подкоритов розповів про найближчі перспективи підвищення рівня зарплати.

– Підвищенням можна зайнятися прямо з цього місяця. Є премія, яку ви давно не заробляли, тому що не виконували план виробництва. В цьому місяці ця премія була практично максимальною. Нічого не заважає це робити і далі, так як в конверторному цеху скоро вийде з ремонту конвертер і тоді перестануть смикати доменні печі.

Відповів гендиректор ДМК і на питання про підвищені ціни в їдальнях комбінату. За словами доменщиков сьогодні навіть горновим дорого харчуватися за 70 грн.

– До попередньої фірми було багато нарікань від нас, працівників і профспілок на якість харчування, – продовжив Олександр Подкоритов. – З новою організацією основний акцент був зроблений на якість і різноманітність. Ці умови ми виконали. Що стосується цін, то у нас з ними велика програма – це і харчування в кредит, і безготівковий розрахунок і т.п.

З причини присутності на зборах тільки представника профспілки «Металургів», про прийняття колективного договору між власником і профспілками розповів Олег Нагорний.

– Для підготовки заходів у новий колективний договір ще в 2016 році на комбінаті, як того вимагає законодавство, був створений спільний представницький орган між профспілковими організаціями. Але в зв'язку з зупинкою підприємства на «гарячу консервацію», засідання робочої групи були припинені. Сьогодні ми ініціювали відновлення роботи СПО для вироблення спільного пакета пропозицій в новий колективний договір. Після того, як буде підготовлений цей пакет пропозицій, – орієнтовно на початку наступного року – він буде направлений адміністрації на розгляд, щоб ми могли почати колективні переговори. Я впевнений, що новий колективний договір буде кращим за попередні і з адміністрацією ми обов'язково домовимося, – сказав Олег Анатолійович.

На цьому робоче зібрання було закрито.