Знайомтеся, Валентина Іванівна Левченко, електрозварювальниця ЕЕРЦ РСЦ, член профспілки «Металургів». На Дніпровському меткомбінаті працює вже 27-й рік. До цього працювала в спецуправлінні «Хіммонтаж» №208. Наступного року виповниться вже сорок років, як юною випускницею профтехучилища Валентина взяла в руки електрод і зварила свій перший «професійний» шов.

– Як вийшло, що Ви вибрали, на перший погляд, зовсім «нежіночу» професію?

– Випадково. Просто хотіла скоріше стати самостійною, заробляти гроші, і тому, взявши газету з оголошеннями про набір до навчальних закладів профтехосвіти, обрала спеціальність, на яку треба було вчитися найменше за часом. Ось так я і стала електрозварювальницею, і після закінчення училища, до речі, отримала найвищий розряд з можливих. Робота мені подобалася, при цьому абсолютно не бентежило те, що в бригаді були одні чоловіки. Звичайно, справжня майстерність приходить не відразу, для цього потрібні роки.

Одного разу, коли я була вже досвідченим зварювальником, наша підрядна організація виконувала роботи на ДМК, в конвертерному цеху. Мене помітили і запропонували перейти на меткомбінат. Повагавшись, я погодилася. І жодного разу з тих пір не пошкодувала про своє рішення. Тому що тут зустріла відмінних людей, чудовий колектив, який за роки роботи став другою сім'єю. Виконуємо різні ремонти енергоустаткування конвертерного цеху. Я вважаю себе повноправним металургом, здійснюючи свій маленький металургійний процес, спалюючи електрод за електродом. І як приємно потім бачити красивий, рівний шов. До речі, саме у жінок виходять дуже акуратні, віртуозні шви, тому що вони від природи більш уважні.

В даний час професія електрозварника є однією з найбільш потрібних. Спеціальність ця ще і дуже відповідальна, адже від кваліфікації працівника залежить кінцевий результат праці цілого колективу, термін служби різної техніки, а найчастіше – і безпеки багатьох людей. Його професіоналізм визначає якість роботи в цілому і зварювальних швів, зокрема. Тому помилки в нашій роботі неприпустимі, оскільки можуть призвести до найсерйозніших наслідків. Так, робота ця часом нелегка, особливо для жінки. Однак не секрет, що ми хоч і вважаємося «слабким» полом, але насправді набагато витривалішими чоловіків. Поряд з основною роботою ще й тягнемо на собі тягар домашніх турбот і клопоту. І нічого, справляємося. Хоч іноді так хочеться побути слабкою і тендітною жінкою...

Світлана Луньова, кореспондент прес-центру ДМК

Джерело: dmkd.dp.ua