Є люди, яких моментально вирізняєш із загальної маси, і це швидкоплинне невербальне спілкування викликає добру посмішку і залишає теплий слід у душі. До таких людей відноситься медсестра маніпуляційного кабінету медично-санітарної частини ДМК, член профспілки «Металургів» Дарина Золкіна – її неможливо не помітити.

Симпатична, усміхнена, товариська, що випромінює позитив дівчина свого часу до вибору професії підійшла серйозно. Вона завжди хотіла допомагати людям – тому надійшла до міського медичне училище. Рідні перечити не стали, погодилися з думкою Дарини, що медсестра – хороша професія для дівчини. Хоча могла б потрапити в металурги. Для цього були всі передумови.

– Прадід, Золкін Микола Дмитрович, працював механіком в копровому цеху, це було ще в довоєнний час, – знайомить зі своїм родоводом Дарина Золкіна. – Дід, Золкін Микола Миколайович, на металургійному заводі з 1956 року, контролер ОТК в новопрокатном цеху, працював до 1987 року – вже був майстром. Бабуся, Золкіна Леонілла Іванівна, на заводі з 1948 року, надійшла лаборантом, а з 1967 по 1980 рік – начальник хімічного цеху. Батько, Золкін Олександр Миколайович, на ДМК працює з 2002 року. І я прийшла в лютому 2008 року на комбінат, в медико-санітарну частину. Так що наша династія на ДМК триває.

З першого року роботи на комбінаті Дарині Золкіній довірили відповідальну дільницю, направивши в дитячий оздоровчий комплекс «Дзержинець» (нині – «Лісова казка») спочатку медсестрою, а потім – старшою медсестрою. Працювала Даша в дитячій здравниці 10 літніх сезонів. У роботі з дітьми дуже допомогли не тільки професійні навички і вміння медсестри, а й знання, отримані в Міжнародному університеті розвитку людини (м. Полтава) за фахом «Фізична реабілітація». Уміння медсестри Золкіної позбавити дитину або дорослого від надуманого страху, зняти стрес, переконати в необхідності прийняття призначеного лікування дуже допомагає пацієнтові налаштуватися на швидке одужання. Даша каже, що завжди приємно бачити людину, яка після кількох маніпуляцій йде впевненою ходою і з посмішкою на обличчі, прийшовши з праці, припустимо, з болем в попереку.

Про своїх пацієнтів вона може розповідати нескінченно, вони все для неї – хороші, добрі, майже рідні. Взагалі, це особливість характеру Даші – любити людей. Колектив медико-санітарної частини став для неї рідним. Тут вона не тільки працює медсестрою маніпуляційного кабінету, її обрали головою ради молоді МСЧ, а це ще та відповідальність! Професійна і громадська діяльність медсестри Д.Золкіної відзначена керівництвом медсанчастини і комбінату, міською владою.

– Виявляється, моя бабуся теж активісткою була – разом з її трудовою книжкою збереглася купа газетних вирізок зі статтями про неї. Зрозуміло, в кого я така! Вся громадська робота – у вільний від основної роботи час. Цим треба займатися, це треба любити, цим треба жити. Звичайно, спочатку треба людину «витягнути» з його повсякденного кола «дім-робота-дім», – міркує Дарина Золкина. – Але колектив у нас хороший, дівчата відгукуються, а коли хоч один раз взяли участь у конкурсі, святі, суботнику, самі підходять і запитують – а ви нічого не організуєте? Ми хочемо взяти участь! У нас в медсанчастині всі молодці, найчудовіші, найкреативніші! Хочу побажати в новому році колективу нашої медико-санітарної частини, трудовому колективу ДМК стабільності – це найголовніше, хороших всім свят і снігу, щоб ми побачили справжню зиму!

Джерело: dmkd.dp.ua