Член профспілкового комітету «Металургів» ДМК Сергій Матющенко працює в цеху контрольно-вимірювальних приладів і автоматики з 2008 року. Десять років – термін не дуже великий, але портрет молодої людини вже прикрашає Алею трудової слави імені Н.А.Волобуева.

Батьки Сергія працювали на Придніпровському хімзаводі. Не дивно, що і син, закінчивши в 2007 році престижний Національний університет ядерної енергії і промисловості в Севастополі, також починав свою трудову біографію на ПХЗ.

– На цьому колись могутньому підприємстві, яке в минулому було гігантом радянської оборонної промисловості, в той час зарплати були низькі, – розповідає Сергій. – Дізнавшись, що на ДМК є вакансії за моєю спеціальністю – «Автоматизоване управління виробничими процесами», я скористався цією можливістю, про що анітрохи не шкодую. Потрапив на доменний дільницю, де і працюю по сьогодні. Колектив тут просто чудовий, і робота цікава. Незадовго до мого приходу була введена в дію нова модернізована доменна піч, насичена різними приладами і автоматикою. Хоча спочатку доводилося нелегко, адже до цього я не був знайомий з технологією доменного виробництва. Довелось вчитися, як кажуть, без відриву від виробництва.

Освоїтися на новому місці Сергію допомагав його наставник, досвідчений колега Костянтин Дзюман, підтримував словом і ділом також майстер Володимир Науменко (сьогодні він уже на пенсії). На доменній дільниці КВПіА працюють пліч-о-пліч і молоді люди, і фахівці з великим стажем. Такий сплав молодості і досвіду дозволяє їм успішно справлятися з поставленими завданнями. А робота у них дуже відповідальна, адже цей порівняно невеликий колектив обслуговує не тільки доменні печі, але і дільницю вдування ПВП, і газоочисне обладнання, і багато іншого. Намагаються усувати виникаючі неполадки в роботі вимірювальних приладів і автоматики якомога оперативніше, щоб це не позначалося на робочому ритмі. За десять років роботи в цеху Сергій Матющенко став одним з найбільш кваліфікованих фахівців, так що право протягом цілого року представляти колектив цеху на Алеї трудової слави йому дісталося цілком заслужено.

Крім роботи, С.Матющенко охоче бере участь в молодіжних заходах, а оскільки з юності захоплюється спортом, то в колективі цеху йому довірили обов'язки фізорга. А недавно Сергія обрали ще й головою цехової ради молоді.

– Імпонує те, що на комбінаті багато уваги приділяється молоді, причому не тільки її професійному та кар'єрному росту, а й цікавого дозвілля, залученню до здорового способу життя, – каже Сергій. – Твердо переконаний, що не можна замикатися у вузькому колі «робота-дім-робота», а заняття спортом не тільки зміцнюють здоров'я, але і сприяють спілкуванню, активному відпочинку.

Джерело: сайт ПАТ «ДМК», кореспондент С.Луньова