Григорій Іванович Смелік – один з найдосвідченіших працівників ремонтно-механічного цеху РСЦ. Токар високої кваліфікації, в честь 128-ї річниці з дня заснування комбінату був відзначений Подякою міського голови.

На долю Г.І.Смеліка випало чимало життєвих випробувань. Склалося так, що в семирічному віці Григорій опинився в школі-інтернаті. До речі, Григорій Іванович з дуже теплим почуттям згадує ті роки. Закінчивши з відзнакою профтехучилище і отримавши професію механізатора широкого профілю, 17-річним юнаком приїхав до Дніпродзержинська, до рідних. Влаштувався на вагонобудівний завод, де і освоїв спеціальність токаря. А тут як раз прийшла армійська служба. Служити довелося в Угорщині. Тут в нагоді стало захоплення хлопця спортом, яким він активно займався ще в училищі, добре грав в гандбол.

Прийшовши з роботи, в початку 1978 року він вперше переступив поріг ремонтно-механічного цеху Дніпровського меткомбінату.

Як згадує сьогодні Григорій Іванович, тодішній начальник цеху Кузьменко прийняв колишнього солдата радо, і робота на кшталт йшла ... Але особисті обставини склалися так, що незабаром він пішов з підприємства, і лише в 1987 році життєві дороги знову привели Г.І.Смеліка на меткомбінат, на цей раз – в ЦРМО-3. З тих пір його трудова біографія міцно-міцно пов'язана з колективом, який після реорганізації увійшов до складу ремонтно-механічного цеху РСЦ.

Цього року Григорій Смелік зазначив відразу дві знаменні дати – свій 60-річний ювілей і 30-річчя роботи на комбінаті. За ці роки тонкощам професії токаря навчив десятки молодих хлопців. Колеги по роботі цінують його не тільки за працьовитість і високу майстерність, а й за принциповість, чесність, вміння відстоювати свою думку, неповторне почуття гумору.

– Робота токаря цікава тим, що вимагає не тільки фізичних зусиль – це ще і постійна напруга розуму. Токар повинен вміти розбиратися в кресленнях, володіти просторовим мисленням. Кожен раз, отримуючи нове завдання, прикидаєш, як краще і якісніше його виконати, – ділиться думками Г.І.Смелік. – Шкода, що сьогодні молодь неохоче йде на виробництво, тим часом, хороший токар, який може з філігранною точністю виготовити деталь будь-якої складності, цінується на вагу золота. Майстри цієї справи завжди затребувані, і праця їх гідно оплачується. Ця професія може стати відмінним стартом для подальшого професійного зростання.

Світлана Луньова, кореспондент прес-центру ДМК

Джерело: dmkd.dp.ua