Більше тридцяти років старший майстер електроцеху ТЕЦ В.К.Емільяновіч працює на меткомбінаті. Доля привела уродженця Заполяр'я до нашого міста на Дніпрі рівно сорок років тому.

Народився В'ячеслав Казимирович в сім'ї металургів – його батьки працювали на Норильському гірничо-металургійному комбінаті.

– На цьому ж комбінаті відразу після закінчення школи недовго працював і я, – розповідає мій співрозмовник. – Пізніше батьки, заробивши «північний» стаж, вирішили перебратися в більш теплі краї. А в Дніпродзержинську в той час вже жили наші знайомі, за порадою яких батьки і вирішили обміняти квартиру в Норильську. Так і вийшло, що в 1977 році ми переїхали в Україну, хоча у родини мого батька – білоруське коріння.

Тут, в Дніпродзержинську, 20-річний В'ячеслав вирішив продовжити освіту, став студентом індустріального інституту, після закінчення якого протягом трьох років працював у напрямку – інженером-конструктором на вагонобудівному заводі. А в листопаді 1985-го, рівно 32 роки тому, вперше переступив поріг прохідної меткомбінату. Прийняли молодого інженера майстром на теплоелектроцентраль, на цій посаді він і працював до 1992 року. Помітивши його організаторські здібності та професійний ріст, керівництво ТЕЦ довірило йому відповідальну посаду старшого майстра електроцеху.

ТЕЦ не дарма образно називають «енергетичним серцем» комбінату. За те, щоб це серце працювало ритмічно і без збоїв, несе відповідальність колектив електроцеху, і старший майстер – в першу чергу. Займаючи цю посаду ось вже чверть століття, за ці роки В'ячеслав Казимирович придбав репутацію компетентного фахівця та компетентного керівника, який користується повагою.

– Оскільки працівники нашого цеху відповідають за справність всього електрообладнання ТЕЦ, то фронт робіт у нас дуже широкий. Господарство велике, – ділиться В.Емільяновіч. – Колектив в основному чоловічий, але є і жінки – чергові щитів управління, група захисту.

Як справжній житель півночі, В'ячеслав Казимирович під час бесіди був гранично скромний і небагатослівний. Зате колеги характеризують його як освіченого фахівця і грамотного керівника. Досконально вивчивши за три десятиліття все електрообладнання ТЕЦ, В.Емільяновіч вміє ефективно організувати процес технічного обслуговування і ремонту агрегатів, забезпечити їх своєчасне і якісне проведення. А для цього необхідно глибоко розбиратися не тільки в техніці, а й в психології людей, вміти знайти підхід до кожного працівника. У В'ячеслава Казимировича це чудово виходить, чим і обумовлений його заслужений авторитет серед колег. Тут же, на ТЕЦ, працює і його дружина Ніна Олексіївна. А їхній син Олег, випускник індустріального коледжу, працює апаратником на коксохімі.

Приклад В'ячеслава Казимировича – яскрава ілюстрація вірності раз і назавжди обраній професії, коли людина повністю реалізувала себе як професіонал і керівник. Як говорить В'ячеслав Емільяновіч, сьогодні в колективі ТЕЦ працює здібна молодь, так що є кому передати досвід і майстерність.

Світлана Луньова, кореспондент прес-центру ДМК

Джерело: dmkd.dp.ua