На початку грудня минула щотижнева оперативна нарада з профактивом профспілки «Металургів». На зустріч був запрошений заступник директора з промислової безпеки Олександр Дебелий. Гість відповів на питання з охорони праці, які цікавлять робітників Дніпровського меткомбінату.

– Нещодавно в структурні підрозділи комбінату було розіслано службовий лист, в якому йдеться про узгодження з управлінням промислової безпеки актів списання ЗІЗ після закінчення їх терміну зношування.

– Деяких позицій ЗІЗ на комбінаті тимчасово, думаю 2-3 місяці, не буде. Якщо спецодяг (далі – СО) в нормальному стані, я б попросив, щоб його ще місяць-два поносили. Новий спецодяг, який є в наявності на комбінаті, буде видаватися тим, хто влаштувався на ДМК або якщо СО прийшов в непридатність.

– Яка процедура списання?

– Разом з інженером з охорони праці в цеху проводиться комісійний огляд СО. Якщо необхідно, дзвоните в нашу службу, і ми приходимо в цех.

– Чому не закуповується новий СО?

– Неодноразово на нарадах з охорони праці говорилося, що на комбінаті є великі дозапаси, близько 20 млн. Тому економісти обмежують нам бюджет. Що таке дозапаси? На окремих складах багато СО, на інших – його немає. На даний момент СО на складах є, тільки знаходиться він у структурних підрозділах. У зв'язку з цим я і забороняю видачу нового спецодягу.

– Хто визначає відсоток зношеності СО?

– Зношеність СО буде визначатися комісійно – цехом і службою охорони праці. Ми знаємо, що є такі працівники, які звільнилися, пропрацювавши всього кілька місяців. Планується, що такий СО, наприклад це буде б/п костюм, наша служба буде централізовано забирати і везти в хімчистку. Такий комплект СО, надалі, можна видавати як резервний або на підміну на пару місяців.

– Деякі працівники комбінату через відсутність необхідної для них позиції ЗІЗ на складі придбають СО за власні кошти. Чи передбачена на ДМК процедура компенсації витрачених коштів працівнику за придбаний СО, і що робити працівнику, якщо керівники на місцях карають його за невідповідність СО?

– Так, така процедура на комбінаті є, але в нашу службу з пподібними питаннями поки не зверталися. Якщо ж працівник отримав костюм СО за нормами, вона прийшла в непридатність, а на складах необхідний йому новий комплект СО відсутній – карати працівника в такій ситуації не можна.

– Зараз на комбінаті відсутня людина, яка раніше займалася перешиванням СО. Як працівник зможе винести СО за межі комбінату для його перешивання?

– На жаль, з комбінату часто виносять СО не для перешивання. До таких працівників більш ретельний підхід. Якщо ж СО не нова, процедура винесення стандартна. Оформляються відповідні документи на винос з підписом начальника цеху.

Також із залу звучали питання про відсутність окремих видів ЗІЗ. У УЖДТ давно не завозяться сигнальні жилети, працівники ТЕЦ не можуть отримати спецкостюми для роботи з концентрованої сірчаної кислотою, на ЦВС довгий час відсутні гумові рукавички, а також немає електроламп з великим цоколем. Є питання у працівників ЦРМО РСЦ на МБЛЗ до якості спецвзуття, яка передчасно зношується.