У Кам'янському пройшов традиційний Кубок «Металургів» з волейболу, приурочені до 130-ї річниці від Дня заснування Дніпровського металургійного комбінату. Змагання обласного масштабу, організаторами яких виступила профспілка «Металургів» ДМК, проводилися 1 і 2 березня в культурно-спортивному центрі «Дніпровець». В турнірі взяли участь 6 дорослих волейбольних команд.

На урочистому відкритті Кубка «Металургів» були присутні почесні гості – начальник відділу молоді та спорту департаменту з гуманітарних питань міськради Анатолій Івашина, радник мера з питань спорту Олег Орлов, директор КСЦ «Дніпровець» Анатолій Полівода та його заступник по спорту Едуард Коряк, головний суддя змагань майстер спорту Володимир Литвин з Дніпра і, звичайно ж, головний ідейний натхненник багатьох спортивних змагань, які в останні три роки проводяться у Кам'янському, – голова профкому профспілки «Металургів» ДМК, почесний президент федерації волейболу міста Кам'янське Олег Нагорний.

Вивів команди на парад відкриття патріарх міського українського і радянського волейболу, відомий тренер Петро Гричук.

За дорученням Кам'янського міського голови Андрія Білоусова спортсменів привітав А.Івашіна. Анатолій Андрійович привітав Дніпровський меткомбінат зі 130-ю річницею заснування, а також побажав учасникам здоров'я, успіхів і перемог.

– З Дніпровського меткомбінату почалася історія спорту в нашому місті, – сказав А.Івашіна. – Так повелося, що металурги завжди були попереду спортивного руху. Тут зароджувалися майстри у різних видах спорту, в тому числі і в волейболі. Всього вам самого найкращого.

Від імені дирекції ПАТ «ДМК» спортивних успіхів учасникам побажав і А.Полівода.

Традиційно з вручення подарунків для КСЦ «Дніпровець» почав своє вітальне слово О.Нагорний. Олег Анатолійович подарував культурно-спортивному центру волейбольні м'ячі відомого бренду Mikasa і зазначив, що дуже символічно, що Кубок «Металургів» проводиться в день заснування ПАТ «Дніпровський меткомбінат» – 2 березня 1889 року була задута перша доменна піч.

– Кубок став традиційним і проводиться 14-й рік поспіль. Протягом останніх трьох років генеральним спонсором турніру виступає профспілкова організація «Металургів». Дуже приємно усвідомлювати, що в нашому відкритому турнірі беруть участь гості з інших міст – дякую за те, що ви приїхали. Бажаю всім учасникам турніру міцного здоров'я, миру, добра і благополуччя вашим родинам, яскравих перемог і спортивного азарту. У турнірі явних фаворитів немає, тому нехай переможе найсильніший.

Шість команд – «Манганіт» (Покров), «Іскра» (Чаплинка), «Олімп» (Дніпро), ПДМК (Кам'янське) і два колективи комбінату КСЦ «Дніпровець» (Кам'янське) – були розділені на підгрупи, за підсумками зустрічей в яких визначилися по дві кращі команди, що пробилися в наступний етап змагань – півфінал.

Найцікавішим, звичайно ж, був другий день змагань. Почався він рано, а ось закінчився тільки ввечері. І це незважаючи на те, що гралося всього 4 зустрічі. Просто кожна партія тривала довго. Перемогти хотів кожен, адже на кону були прекрасні призи, медалі та красень кубок.

Спочатку за право виступити в головному поєдинку турніру змагалися «Манганіт» і «Олімп». Тут перемогу святкували волейболісти з Покрова. Дуже цікавим було друге протистояння, в якому «Дніпровець» боровся з «Іскрою». Першу партію спортсменам, які представляли ПАТ «ДМК», вдалося виграти. У другій ініціативу перехопили гравці з Чаплинки. По ходу матчу гостям багато що вдавалося. Неспроста в середині партії різниця в рахунку на їх користь досягла 9 очок (6:15). Проте, волейболісти «Дніпровця» боролися до кінця. Спочатку вони наздогнали «біглеців», а під кінець зустрічі і зовсім виграли, чим здивували як глядачів, так і себе. Таким чином другим фіналістом стала команда КСЦ «Дніпровець».

Гострою, динамічною і напруженою вийшла гра за 3-е місце. Але родзинкою турніру звичайно ж був фінал, по закінченню якого соцмережі рясніли коментарями глядачів, учасників та організаторів. Голова профкому профспілки «Металургів» Олег Нагорний подякував спортсменам за подароване свято волейболу. «Всі учасники турніру молодці! Такого захоплюючого і інтригуючого фіналу не пам'ятаю за весь час існування цього турніру (14 років)!» Були й захоплені коментарі: «Всім, всім!!!! Браво!!! Хвилююся і радію !!!»

Сценарій фіналу, що минув, складно було собі уявити. Обидві команди один з одним давно знайомі і, отже, знали чого очікувати. В усіх трьох сетах, а саме стільки знадобилося партій для визначення володаря Кубка «Металургів», боротьба за очки була неймовірною. Максимум вдавалося відірватися від суперника на пару очок. Такою була перша партія, в якій волейболістам «Дніпровця» лише під завісу вдалося схилити чашу терезів на свою користь.

Надемоційною вийшла кінцівка другої партії, де при рахунку 24:21 на користь «Манганіта» нашим хлопцям вдалося наздогнати опонента, але в перестрілці вирішальних подач, блоків, скидань і ударів не вдалося виграти.

Рахунок 28:26 і все повинно було визначитися в ключовий, третій партії, яка гралась до 15 очок. Протягом цієї партії в рахунку постійно вів «Дніпровець», але на кінцівку сил явно не вистачило. Мабуть позначилася важка півфінальна звитяга. Перемога в ключовий партії 15:12 була за хлопцями з Покрова.

Потрібно було бачити, як вони святкували свій успіх!

Завершувала цікавий турнір приємна процедура нагородження. Кожен із призерів був відзначений пам'ятними призами та грамотами, на грудях у спортсменів блищали красиві медалі. Нагородили призерів і пам'ятними сувенірами. Переможцям Олег Нагорний вручив заслужений Кубок «Металургів» проби 2019-го року!