19 вересня в місті до Всесвітнього Дня туризму стартував туристично-краєзнавчий зліт, в якому беруть участь учні навчальних закладів Кам'янського. Організатори в якості почесного гостя запросили лідера профспілки «Металургів» ДМК Олега Нагорного.

Традиційно на День туризму, який відзначається 27 вересня, учні міських шкіл збираються на туристично-краєзнавчий зліт, який організовує центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Горицвіт».

Цього року зліт проходить з 19 по 21 вересня на лівому березі Кам’янського, на галявині «Дружба».

В перший день туристичних змагань взяли участь 14 команд, а це понад 100 спортсменів-аматорів, які не дивлячись на нелегкі випробування гідно представили свої навчальні заклади.

Поляна, де змагалися школярі, знаходиться в лісосмузі навпроти житлових будинків проспекту Дружби народів. Організатори змагань облаштували там справжнє містечко перешкод.

Тут діти долали переправи, підйоми, спуски, проходили ряд фізичних конкурсів і конкурс на кращий танець.

Дітей забезпечили всією необхідною екіпіровкою, розповіли про правила безпеки і правильне проходження дистанції.

Головний суддя змагань Руслан Горбонос зазначив, що з кожним роком показники команд зростають, і чисельність учасників не стає менше. Він побажав школярам гарного настрою і перемоги. За результатами трьох днів, команда, яка займе перше місце, відправиться на обласні змагання.

Директор комунального підприємства «Горицвіт» Олександр Азаров розповів, що туристичний зліт проходить щороку. Його проводить департамент з гуманітарних питань Кам’янського, а організовує КП «Горицвіт».

– Такі заходи, як туристично-краєзнавчий зліт, необхідні для дітей, – розповідає О.Азаров. – Тут вони отримують не тільки фізичне, а й духовне виховання. Ми вчимо їх любити своє місто, любити природу, користуватися її ресурсами. Навчаємо їх військовій справі, первинній медичній допомозі та фізичній підготовці. Діти стають міцнішими, менше хворіють.

Підтримала проведення туристичного заходу і профспілка «Металургів» ПАТ «ДМК», в якому на сьогодні перебуває близько 12 тисячі чоловік. «Більшість дітей, які беруть участь в зльоті – діти членів профспілки», – каже голова профкому профспілки Олег Нагорний.

– Приємно усвідомлювати, що в нашому місті розвивається спортивний туризм, – сказав О.Нагорний. – Його розвиток підтримує міська влада і громадські організації. Для профспілки «Металургів» ДМК одним з пріоритетних напрямків в роботі є турбота про дітей, тому ми постійно виступаємо то організаторами, то спонсорами подібних заходів. Сьогодні у нас є підшефний заклад – комунальне підприємство «Горицвіт», який ми постійно підтримуємо. Щоб і дітям, і викладачам було легше і комфортніше працювати, ми їм подарували принтер. Хочу подякувати організаторам зльоту і викладачам, а дітям бажаю і надалі розвивати туризм, а ми будемо підтримувати їх, всіляко сприяти і проводити подібного роду заходам.

Олександр Азаров каже, що зараз КП «Горицвіт» розширив перелік напрямків, за якими навчають дітей.

– Наше комунальне підприємство займається краєзнавчою роботою, туризмом, національно-патріотичним спрямуванням, історією міста, – каже О.Азаров. – Ми часто організовуємо різні поїздки, проводимо екскурсії для дітей. Зараз ми розширилися, набрали співробітників, які працюють по військовому напрямку, медицині. Намагаємося піднятися на більш високий рівень, постійно працюємо з обласними комунальними підприємствами. Погоджуємо державні програми і впроваджуємо їх в життя. Ось тільки займатися дітям ніде – своєї бази у «Горицвіта» немає. Ось і доводиться дітям з року в рік проводити туристичний зліт на різних галявинах. Тому керівництво КП в цьому питанні дуже сподівається на підтримку міської влади.

Відеосюжет телеканалу МІС

Світлини