20 жовтня вихованці центру позашкільної освіти «Горицвіт» взяли участь в показових туристичних етапах, навчання на яких пройшло у лісі, на лівому березі Кам’янського. В якості почесного гостя організатори запросили лідера профспілки «Металургів» ДМК Олега Нагорного.

Департамент з гуманітарних питань Кам'янського спільно з центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Горицвіт» провели черговий захід для школярів. Діти вчилися розводити багаття, встановлювати намет, збирати рюкзак, долати смугу перешкод і багато іншого.

– Подібні виїзні заняття проводяться в теплий період року 2-3 рази на місяць, – розповідає про роботу КП «Горицвіт» його директор Олександр Азаров. – Їх мета – підготувати дітей фізично, щоб вони менше хворіли, розповісти про правила поведінки в екстремальних ситуаціях, навчити навичкам туризму.

У центрі налічується 34 гуртка різної спрямованості, що охоплюють більше 500 чоловік, яких готують 17 викладачів. Є пішохідний туризм, велотуризм та водний туризм. Працює Центр і за програмою військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура».

– Основними напрямками діяльності центру є національно-патріотична, туристична і краєзнавча робота, – продовжує Олександр Олексійович. – Також ми плануємо відвідувати з дітьми музеї і проводити екскурсії.

В середині імпровізованого дитячого полігону знаходився бівак. Навколо – спеціально обладнані місця для навчання основам туризму.

– Діти вчилися як приготувати собі їжу, розвести багаття (цей етап дітлахам особливо сподобався), переміщатися по лісі, – каже один з інструкторів заходу, заступник директора Центру з національно-патріотичного виховання Світлана Тищенко. – Наприклад, щоб розвести вогонь ми збирали суху хвою і траву, клали їх на землю, зверху вибудовували курінь з маленьких гілочок і підпалювали таким чином, щоб ниточка перегоріла...

Підтримала школярів і профспілка «Металургів» ПАТ «ДМК», в якій на сьогодні перебуває близько 12 тисячі чоловік. За словами голови профкому Олега Нагорного багато з тих, хто взяв участь у заході, є дітьми членів профспілки «Металургів».

– Центр позашкільної роботи «Горицвіт» – це наш підшефний заклад, – каже Олег Анатолійович. – Цим закладом проводиться велика робота по військово-патріотичному вихованню молоді, щодо розвитку у дітей навичок орієнтування на місцевості, знання місцевості, її історії, культури нашого краю. Профспілкова організація «Металургів» усіма можливими способами надає і надалі буде надавати КП «Горицвіт» різну допомогу, так як одним з пріоритетних напрямків діяльності нашої профспілки є турбота про дітей!

Відео телеканалу МІС

Світлини