15 квітня 2020 року профспілка «Металургів» подарувала міській лікарні швидкої допомоги спеціальні два комплекси, набір французьких фільтрів COVIDEN і перехідники під маски для боротьби з COVID-19. Цей некомерційний продукт, який створений фахівцями Італії та вже успішно використаний в багатьох регіонах України, безпосередньо захищає лікарів Кам’янського в момент контакту з пацієнтами. У тому числі й тих, які заразилися коронавірусом COVID-19.

У країнах з найвищими показниками захворюваності коронавірусом по різному борються з «заразою», яка швидко розповсюджується. В Італії, зокрема, прекрасно себе зарекомендували маски з елементами фільтру COVIDEN (виробник Франція), які використовуються на апаратах штучної вентиляції легенів (ШВЛ). За запевненнями виробників подібних фільтрів захист від впливу вірусів і бактерій становить вище 99,9%. Такі комплекси зможуть захистити медиків протягом не менше 24-х годин.

Подібні маски для наших медиків міської лікарні швидкої допомоги закупила і профспілка «Металургів». Але маски – це півсправи, необхідно також було зробити спеціальні пластикові перехідники, до яких приєднуються змінні фільтри COVIDEN. Звернувшись до фахівців, перехідники на один і два фільтри були виготовлені та сьогодні вручені заслуженому лікарю України, генеральному директору КНП КМР «МЛШМД» Ростиславу Винарю.

– У період розповсюдження по країні вірусної інфекції дуже важливо створити всі умови роботи нашим медикам, які стоять на передовому рубежі, рятують людей, приймають перший удар від дії COVID-19 на себе, – сказав голова профкому Олег Нагорний. – Це завдання не тільки Уряду України, а й кожного свідомого громадянина, організації, підприємства... Я сподіваюся, що вручені профспілкою «Металургів» засоби захисту дуже допоможуть у роботі нашим медикам, додадуть їм впевненості та оптимізму.

Якщо комплекс отримає позитивні відгуки від наших лікарів, він буде запущений в масове використання.

Деякі характеристики фільтра

  • дихальний обсяг 150-1500 мл;
  • антибактеріальна ефективність >99.9999%;
  • антивірусна ефективність >99.999%;
  • рекомендований час використання – не більше 24 ч.