Мільйони робітників відчувають зараз великі труднощі, втративши в заробітку через заходи по боротьбі з пандемією. Національні профспілки по всій Європі докладають великих зусиль для досягнення угод між профспілками, роботодавцями і урядами, щоб впоратися з серйозними економічними наслідками для працівників і підприємств.

За заявою глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляйен, для Євросоюзу зараз головне зберегти людські життя, а також джерела заробітку для людей. У бюджеті ЄС на 2021-2027 роки для цього будуть враховані кошти для відновлення економіки.

«Майбутній семирічний бюджет буде відрізнятися від всіх, які ми бачили до сих пір. Тому що ця криза не схожа ні на один інший», – заявила Урсула фон дер Ляйен.

Країни Євросоюзу мають намір створити фонд, який дозволить європейській економіці швидше вийти з рецесії після завершення пандемії коронавируса. На початку травня Єврокомісія повинна розробити для цього конкретні пропозиції. Про це вже домовилися глави держав і урядів країн ЄС в ході відеоконференції 23 квітня.

На переговорах обговорювалася сума в 1 трлн. 500 млрд. євро, хоча за словами Ангели Меркель, точна цифра ще не визначена. Єврокомісія повинна розрахувати конкретні потреби. Єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон вважає, що для відновлення економіки Євросоюзу буде потрібно близько 1 трлн. 600 млрд. євро, або близько 10% ВВП Євросоюзу.

В даний час європейські профспілки, де це можливо, укладають угоди з роботодавцями та урядами щодо вжиття заходів для забезпечення безпеки працівників, захисту їх робочих місць і доходів під час кризи, незалежно від їх роботи, роду занять або трудових відносин. Такі угоди про «соціальний діалог» мають потенціал для вирішення реальних проблем, з якими стикаються працівники і компанії.

У зв'язку зі сформованою обстановкою Європейська конфедерація профспілок (ETUC) виступила із заявою, в якій закликала до солідарності в боротьбі з пандемією і захистом людей, управлінні соціальними та економічними наслідками.

Джерело: 1prof.by