6 червня в Україні відзначалось професійне свято працівників засобів масової інформації – День журналіста. За доброю традицією напередодні свята місто вітає своїх кращих журналістів. У числі нагороджених і помічник голови профкому профспілки «Металургів» ДМК Віталій Попруга, якого Кам'янська міська рада відзначила Почесною грамотою.

2305

Багато років у Кам'янському успішно працюють різні друковані та Інтернет видання. У багатьох з них В.Попруга не тільки працював, але й деякі очолював. З самого дитинства основним його інтересом була журналістика. Тоді, в середині 80-х, виконуючи рутинну роботу по наповненню своїх домашніх спортивних щоденників, наш герой ще не знав про це. Але незабаром, саме це дитяче хобі переросте в основну професію.

А все починалося у 2010-му році, коли двоє людей Віталій Попруга і Микола Синельников вирішили створити спортивний Інтернет-ресурс «Дніпродзержинський спорт sports.dp.ua» (згодом він був перейменований в «Міський спортивний сайт»). Трохи пізніше роботу хлопців помітили в газеті «Мій Дніпродзержинськ», куди їх запросили формувати спортивну сторінку. Далі були міське видання «Наш Репортер» і заводська багатотиражна газета «Знамя Дзержинки», яка суттєво вплинула на подальше становлення журналіста.

У 2014-му році Дніпровський меткомбінат святкував 125-ту річницю заснування. До цієї події керівництво підприємства прийнято рішення про підготовку ювілейної книги. У редакторську групу запросили і Віталія Попругу. В результаті, в прес-центрі ДМК він пропрацював п'ять років, де доріс до начальника ПЦ. Свого часу, до речі, головним редактором газети «Знамя Дзержинки» (ця газета під назвою «ДМК» і сьогодні входить до складу прес-центру) був його дід, також Віталій Олександрович Попруга. Сьогодні Попруга-молодший працює в профспілковій організації «Металургів» Дніпровського меткомбінату. Саме сюди він перейшов у 2017 році робити, за його висловом, свою улюблену роботу.

Але як же спорт, запитаєте ви? Це другий життєвий пласт Попруги, для якого спорт і журналістика, по суті, сенс життя. Судіть самі. Він є членом президії футбольної та шашкової федерацій, тісно і нерозривно пов'язаний з федераціями пауерліфтингу, важкої атлетики, армліфтингу та армрестлінгу. Завдяки талановитій 16-річній доньці Вірі, яка є чемпіонкою світу з шашок, чемпіонкою України серед ДЮСШ з пауерліфтингу, призером ЧУ з армліфтингу і єдиною в Кам'янському «Диво-дитині України», він сам набуває спортивний досвід. Весь цей набір знань допомагає йому робити професійні статті і на спортивну тематику. Крім цього, Віталій Попруга має міжнародний статус арбітра в шашках, ще зі шкіли володіє спортивними розрядами з баскетболу і гандболу.

Сьогодні статті В.Попруги, і не тільки спортивні, можна побачити на сторінках майже всіх кам’янських засобах масової інформації. І це не випадково. У 2019 його творчість оцінили в Національній спілці журналістів України, до лав якої він входить з 2014 року (відзначений Почесною грамотою за підписом голови НСЖУ). Цінують його і у Кам'янському. У 2020 році, до Дня журналіста, за сумлінну і творчу працю, вагомий внесок у розвиток української журналістики, активну життєву позицію та безпосередню участь у створенні позитивного іміджу міста Кам’янське Віталія Попругу відзначили Почесною грамотою виконавчого комітету Кам'янського міської ради.