Режим гарячої консервації Дніпровського меткомбінату – позаду. Налаштовані і запущені його агрегати, щодня перетинають прохідну тисячі працівників підприємства. Функціонують МСЧ, санаторій-профілакторій, ДОК «Лісова казка»... І не тільки вони. Належне потрібно, вірніше, просто необхідно, віддати КСЦ«Дніпровець».

Його працівники зберігають вірність обраному шляху, продовжують тренувати своїх вихованців, а останні навіть в літні канікули не бажали відпочивати від тренувань. Цього літа свої номери – танцювальні, вокальні, циркові та інші – вони демонстрували, зокрема, на святкуванні Дня металургів, їх виступами були відкриті всі зміни в «Лісовій казці», а 16 вересня, в День міста, саме вони, а точніше – зразковий ансамбль бального танцю «Лілея», заслужив честь почати вишуканим вальсом безлічі пар урочисте відкриття міського парку культури і відпочинку після його реконструкції.

Ми попросили розповісти про роботу Центру художнього керівника КСЦ «Дніпровець» Наталію Присвітлу.

– Наталіє Іванівно, які колективи працюють на базі КСЦ в даний час?

– Заслужений ансамбль народного танцю України «Дніпро», зразковий ансамбль бального танцю «Лілея», народний цирковий колектив «Арена сміливих», вокальний ансамбль «Дніпрянка», народний духовий оркестр, ансамбль «Славута», зразковий ансамбль народного танцю «Зіронька», танцювальний колектив естрадного танцю «Арт-Денс».

– Яка кількість учасників займається в цих колективах?

– Загалом – близько 400 осіб, віком від 3,5 до 80 років. Трирічні діти займаються в підготовчій групі колективу «Зіронька», при цьому вони вже виступають в новорічних виставах. Старша категорія наших учасників входить до складу вокального ансамблю «Дніпрянка».

– Деякі ваші колективи відомі далеко за межами нашого міста...

– «Лілея» та «Арена сміливих» часто виступають на фестивалях по всій Україні, виїжджали вони і за кордон. На змагання за кордон їх запрошують і в даний час, але все впирається у великі витрати на дорогу. «Лілея» входить в федерацію бальних танців України, а керівники ансамблю – Віталій та Лілія Жосан, – в складі журі на змаганнях, оцінюють виступи команд з інших міст нашої країни і з-за кордону.

Циркову студію «Арена сміливих» також можна назвати унікальним колективом, яких мало в усій Україні. «Арену» запрошують на виступи в цирки Львова, Запоріжжя, Дніпра, Києва, а її випускників – на роботу в столичні цирки. В цьому – величезна заслуга керівника циркової студії Вікторії Кривко. Циркове мистецтво – це взагалі дуже особливий вид творчості, з фактично індивідуальними заняттями для кожного підопічного і досить тривалим етапом підготовки номера.

– Наталіє Іванівно, Ви – художній керівник Центру, в якому займаються чотири сотні людей, 400 творчих особистостей. Що Ви особисто можете сказати про КСЦ, про його тренерів і вихованців?

– Перш за все, хочеться сказати, що в КСЦ «Дніпровець» працюють люди, які, не дивлячись ні на що – ні на недавні проблеми на комбінаті, ні на не найкращий стан нашого Палацу культури, – виховують і формують справжні таланти, а іноді – навіть зірки міжнародного масштабу. Мало того, наші тренери не тільки розвивають і вирощують таланти своїх учнів, а й вкладають у них зерно педагогічного виховання: в наших колективах завжди панують культура і дисципліна, діти дбайливо звертаються з костюмами і обладнанням, а їх керівники чітко знають психологічні особливості всіх учнів, їх фізичні можливості і риси характеру. Двері КСЦ відкриті абсолютно для всіх. І діти працівників ДМК, і діти інших мешканців Кам'янського можуть займатися у нас абсолютно безкоштовно, що є досить рідкісним прецедентом в наш непростий час. Будь-яка дитина може прийти в наші студії, де йому допоможуть розвинути його таланти, – ми чекаємо і з задоволенням приймемо кожного.

Світлана Луньова, кореспондент прес-центру ДМК

Джерело: dmkd.dp.ua