Святкова програма відкрилася клятвою ліцеїстів і прямим телевізійним включенням з привітаннями Президента України Петра Порошенка на Алеї пам'яті біля будівлі ДніпроОДА, продовжилася багатокілометровим пішохідним маршем воїнів і членів їх сімей центральними вулицями обласного центру, показом військової техніки в музеї АТО, нагородженням гідних, і завершилася вітальними словами і нагородами від керівників Української добровольчої армії, Генштабу Збройних Сил та області.

День захисника України – державне свято, запроваджене Указом Президента України в 2014 році. Його відзначають 14 жовтня. По всій країні пройшли масові мітинги, ходи і святкування. Не стали винятком і Кам'янське з Дніпром.

Профспілка «Металургів» Дніпровського меткомбінату активно взяла участь у вшануванні наших військових. 12 жовтня металурги комбінату, які захищали кордони України в зоні АТО, разом зі своїми сім'ями відвідали пам'ятний молебень у Свято-Успенському храмі Китайгорода, підняли український стяг на горі Калитва і взяли участь у спортивно-патріотичному фестивалі на хуторі Галушківка.

Наступного дня голова профкому профспілки «Металургів» ДМК Олег Нагорний разом з бійцями підрозділу «Чорний туман» УДА взяв участь в міському спортивно-патріотичному фестивалі, який відбувся на березі Дніпра біля стадіону «Буревісник».

На цьому заході школярі продемонстрували своє вміння військової та фізичної підготовки. Також на спеціальному майданчику пройшов реконструкційний показ епізодів військового бою часів 1941-1945 років.

Завершилися масові святкування великою п'ятигодинною програмою в обласному центрі. У Дніпрі, в День захисника України, член обласного підрозділу територіальної оборони «Січеслав» Української добровольчої армії Олег Нагорний разом з побратимами з ОЛПЗ «Чорний Туман», ГО «ДiЯ», нацгвардійцями, волонтерами, ветеранами АТО і їх сім'ями взяв участь в двохтисячному урочистому Марші захисників України, який почався від Алеї пам'яті, що біля ДніпроОДА, продовжився по проспекту Д.Яворницького і завершився біля найвищого в країні прапорштоку з українським стягом.

З різних куточків країни на свято в Дніпро з'їхалися близько тисячі військових УДА.

У холі ДніпроОДА вони ознайомилися з фотовиставкою до Дня захисника України. В актовому залі будівлі обладміністрації пройшли урочисті збори.

Військовослужбовців і медиків привітали керівники Української добровольчої армії, Генштабу Збройних Сил та керівництво області.

Дмитро Ярош

Двом десяткам бійців вручили пам'ятні нагороди.

А «Госпітальєрам» – український волонтерський медичний батальйон – мер Дніпра Борис Філатов пообіцяв забезпечити постійну фінансову підтримку з міського бюджету.

Завершив урочистості святковий концерт.

– Профком профспілки «Металургів» ДМК з початку свого існування завжди допомагав українській армії і, зокрема, ОЛПЗ «Чорний Туман» Української добровольчої армії, в якому воюють кам'янчани, – каже голова профкому профспілки «Металургів», член обласного воєнізованого підрозділу ТРО «Січеслав» Олег Нагорний. – Доки в країні буде війна, ми не залишимося осторонь і всіма силами будемо сприяти підвищенню обороноздатності української держави, активно брати участь у формуванні та підготовці загонів територіальної оборони для захисту суверенітету і цілісності рідної країни!