Одна з найпоширеніших складових медичної допомоги, яка щорічно рятує мільйони людських життів – це кров. Виключно головною ланкою цієї відповідальної процедури є донори. Щоб бути донором, ти повинен уміти віддавати частинку себе в ім'я порятунку найчастіше незнайомої тобі людини, повинен уміти дотримуватись дієти, пам'ятати, що головне – не нашкодити!

Ми вже розповідали про двох «Почесних донорів України», працівників доменного цеху ПрАТ «КАМЕТСТАЛЬ», які є членами профспілки «Металургів» – Дмитра Сорока та Едуарда Аноткіна. І сьогодні ці хлопці, відомі у місті спортсмени та функціонери, перебувають на передовій небайдужості до людей. І сьогодні, такі як вони – донори крові, захищають здоров'я громадян нашої країни на передовій фронту або на передовій медичної установи.

14 червня – Всесвітній День донора крові. За статистикою, один донор може врятувати життя трьох людей. В Україні показники донорства крові невисокі, її недостатньо. Проте з 24 лютого 2022 року, з дня початку військових дій росії проти України, кількість людей, які бажають здати кров збільшилася. Українці розуміють, що у воєнний час нестача донорської крові особливо відчувається.

Голова профкому профспілки «Металургів» Олег Нагорний з нагоди Всесвітнього Дня донора дякує всім, хто здає кров заради здоров'я чи врятування життя людини у такий складний період для країни.

«Ми цінуємо внесок кожного донора у відновлення здоров'я українців. Сьогодні понад 100 днів на українській землі триває кровопролитна війна. Вірю, що скоро наші хлопці повернуться до своїх родин, що ворожа куля їх не зачепить і, отже, їм не знадобиться донорська кров. Тим же, кому кров донора все ж таки буде необхідна, – якнайшвидшого одужання! Впевнений, перемога буде за нами!

Довідка:

Здавати кров нешкідливо. Людський організм еволюційно адаптований до кровопускання. Здача крові на регулярній основі сприяє самооновленню всього організму, у постійних донорів рідше спостерігаються інфаркти, серцеві напади, атеросклероз, залізодефіцитна анемія та інше. Здача крові покращує емоційний стан людини, у донора більше шансів на виживання у надзвичайних умовах. Нарешті, донорство сприяє усвідомленню своєї соціальної значущості і підвищує свою гідність.