У Мінсоцполітики анонсували чергові зміни в пенсійному забезпеченні громадян України. Тепер, якщо один з подружжя, який отримував вищу пенсію, помер, другий може перейти на його пенсію.

Як зробити подібне – підкажуть в Пенсійному Фонді України, – повідомляє видання «Аргументи і факти». Всі бажаючі громадяни пенсійного віку можуть перейти на пенсію померлого чоловіка, якщо розмір пенсії був вищим. У будь-якому відділенні Пенсійного фонду підкажуть, чи варто це робити, чи вигідно це буде для пенсіонера.

Перейти на пенсію чоловіка можна не тільки якщо він був вже пенсіонером, але навіть, якщо чоловік або дружина померли до виходу на пенсію. При цьому, в ПФУ нагадують – Україна не відмовляється від спеціальних пенсій. Вони залишаються – наукові, військові, а також за різні інші заслуги. Призначаються вони за спеціальними законами і не завжди їх розмір вище звичайних трудових пенсій за віком.

Так що будь-який пенсіонер може прийти до відділення ПФУ, де йому перерахують пенсію за звичайною формулою, тобто за законом про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Якщо в результаті перерахунку звичайна трудова пенсія буде вище, то людина має право відмовитися від спеціальної пенсії і перейти на пенсію за віком.