30 березня 2021 року в музеї історії Дніпровського меткомбінату відбулася щотижнева оперативна нарада з профактивом профспілки «Металургів». На зустрічі з лідерами профспілкової організації, яку вела заступник голови профкому Ірина Пугачова, обговорювалися питання підвищення заробітної плати, оздоровлення членів профспілки та їх дітей, різні виробничі моменти, інші питання. Також на оперативку був запрошений в.о. начальника Кам'янського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області Ігор Волковий.

1. На офіційному сайті компанії, що управляє, з'явилася інформація про диференційоване підвищення з 1 травня заробітної плати виробничому персоналу своїх українських підприємств. Підвищення не торкнеться адміністративно-управлінського персоналу. У ситуації, що склалася на ринку праці вимоги профспілок не пройшли даром.

2. Отримана відповідь на лист профспілки «Металургів» щодо відновлення роботи ДОК «Лісова казка». У відповіді вказані суми витрат на утримання дитячої оздоровниці в 2019 і 2020 роках, але, на жаль, немає конкретики щодо відновлення функціонування об'єкта в 2021 році.

3. Перші два питання знаходяться в компетенції директора по персоналу ПАТ «ДМК», тому на наступне засідання профспілкових лідерів голова профкому Олег Нагорний запросив директора з персоналу Андрія Михалюка.

4. Триває аукціон з продажу об'єктів соцсфери ПАТ «ДМК». 30.03.2021 була продана водна база, на якій займаються веслуванням майбутні олімпійські чемпіони. Куплено об'єкт власником, що знаходиться поруч ресторану «Літо». Відносно КСЦ «Дніпровець» чинним орендарем Олегом Морозом розглядається питання придбання об'єкта в комплексі зі стадіоном.

5. Минуло чергове засідання СПО. На ньому обговорювалося питання продажу об'єктів соцсфери ДМК. В результаті вироблено спільне звернення трьох профспілок, що діють на ДМК, до адміністрації підприємства. У документі зазначено, що з продажем санаторію-профілакторію та КСЦ «Дніпровець» працівники ДМК позбавляються будь-якого виду оздоровлення, а їхні діти не будуть мати змоги займатися спортом.

6. Коронавірус наступає. У лютому 2021 року профспілка «Металургів» виплатила матеріальну допомогу 43-м членам профспілки, які документально підтвердили, що вони перехворіли COVID-19. У зв'язку з тим, що ступінь тяжкості й відновлення у кожного з перехворілих різна, рішенням профкому створена комісія, яка буде визначати суми виплат залежно від ступеня тяжкості й впливу хвороби на організм людини. У складі комісії члени профкому, представники цеху та медико-санітарної частини. Сума виплат становитиме від 500 грн. до 2000 грн.

7. Триває процес збирання заяв бажаючих оздоровитися в літній період на курортах Чорного та Азовського морів. Путівки планується закуповувати в пансіонати «Адажіо» (смт Залізний Порт), «Золотий берег» (Бердянськ) та «Сонячна Соната» (Кирилівка). Часткова оплата вартості путівки залишається колишньою: 10% – члену профспілки, працівникові комбінату; 50% – члену сім'ї, не працівнику комбінату і 20% – для дитини від 3-х до 18 років.

8. Далі виступив в.о. начальника Кам'янського відділення управління виконавчої дирекції ФССУ в Дніпропетровській області Ігор Волковий. Він розповів про існуючу систему виплат за листками непрацездатності, вказав перелік діагнозів, які можуть стати підставою для реабілітації працівників комбінату, які перебувають на стаціонарному лікуванні та мають хронічні захворювання в профільних санаторіях України. Більш докладно про зустріч голів цехкомів з начальником ФСС ми розповімо найближчим часом.