6 квітня 2021 року в музеї історії Дніпровського меткомбінату відбулася щотижнева оперативна нарада з профактивом профспілки «Металургів». На зустрічі з лідерами профспілкової організації, яку вів голова профкому Олег Нагорний, обговорювалися питання підвищення заробітної плати, оздоровлення членів профспілки та їх дітей, різні виробничі моменти, інші питання. Також на оперативку були запрошені гості – директор по персоналу ПАТ «ДМК» Андрій Михалюк та представники страхової компанії «Саламандра», яка працює на комбінаті паралельно з АСКА.

 1. Страхування членів профспілки. Першими виступили представники страхової компанії «Саламандра», які розповіли про підготовку цікавого страхового пакету, який дозволяє в разі настання страхового випадку отримати більші суми виплат згідно договору. Також, у зв'язку з третьою хвилею коронавирусу, на прохання профспілки «Металургів» страхова компанія розробляє спеціальний «ковідний» пакет, який допоможе металургам у фінансовому плані легше впоратися з пандемією. Найближчим часом цей страховий пакет буде представлений працівникам ДМК для ознайомлення. Варто враховувати, що страхова компанія «Саламандра» «закриває» ті питання по страхових подіях, які не охоплюють компанія АСКА.
 2. Матеріальна допомога (COVID-19). У зв'язку з різким зростанням кількості хворих коронавірусом, а також тим, що ступінь тяжкості й відновлення у кожного з перехворілих різна, рішенням профкому створена комісія, яка буде визначати суми виплат залежно від ступеня тяжкості й впливу хвороби на організм людини. У складі комісії – представники медико-санітарної частини та цеху, члени профкому. Сума виплат складає від 500 грн. до 2000 грн. (важка форма лікування).
 3. Оздоровлення членів профспілки. У цьому сезоні, як і в попередні роки, оздоровлювати працівників ДМК, які є членами профспілки, і членів їх сімей в літній період планується на курортах Чорного та Азовського морів. Серед партнерів профспілки «Металургів» – пансіонати «Адажіо» (смт Залізний Порт), «Золотий берег» (Бердянськ) та «Сонячна Соната» (Кирилівка). Часткова оплата вартості путівки залишається як і раніше: 10% – члену профспілки, працівникові комбінату; 50% – члену сім'ї, не працівнику комбінату і 20% – для дитини від 3-х до 18 років. Ведеться робота і по інших напрямках, не тільки українськими.
 4. Далі на численні запитання відповів Андрій Михалюк. Наводимо відповіді директора по персоналу на питання, що надійшли із залу.
 5. Зарплата. На сьогоднішній момент інформації про підвищення заробітної плати на ДМК А.Михалюк поки не має. Однак, робота в цьому напрямку ведеться. Багато що залежить від керуючої компанії, а також керуючого санацією ДМК. Сьогодні середня зарплата на комбінаті становить майже 15,7 тис. грн.
 6. Ненормований робочий день. На сьогоднішній день на комбінаті немає жодного працівника з ненормованим робочим днем. У зв'язку з цим відсутні і графіки роботи з ненормованим робочим днем.
 7. Мінімальна зарплата в Україні. Величина мінімальної заробітної плати в Україні становить 6000 грн. У зв'язку з її зміною в більшу сторон,у «соціальну» доплату отримують ті працівники підприємства, у яких величина зарплати менше 6000 грн.
 8. ДОК «Лісова казка». Незважаючи на те, що ряд соціальних об'єктів, що належать ПАТ «ДМК», виставлені на продаж, здравниця «Лісова казка» в цьому списку відсутня. Що ж стосується оздоровчого сезону 2021 року, то в зв'язку з тим, що існує високий ризик захворювання дітей через всесвітню пандемію, в цьому році табір відкриватися не буде.
 9. Страховка працівників ДМК у компанії АСКА. На багато питань застрахованих, а це працівники комбінату, може відповісти головлікар медико-санітарної частини підприємства. Вона безпосередньо займається цим питанням.
 10. Доплата за профмайстерність. Сьогодні на комбінаті змінена ступінь оцінки цього напрямку доплати. За високу професійну майстерність працівникам встановлено оклад. Профмайстерність отримують ті працівники, які реально можуть підтвердити свою кваліфікацію. В ряду оцінок також знаходяться відсутність травматизму, контроль за зайнятістю підлеглого персоналу і т.п.
 11. 13-а зарплата. Не буде.
 12. Гармонізація. Деяким робітникам, які на сьогодні не задіяні в основному виробництві, кілька разів пропонують варіанти працевлаштування в цеху або на комбінаті. Якщо працівника вони не влаштовують, то його відправляють на перенавчання.
 13. СПП. Це один з методів підвищення заробітної плати. Можна подавати рацпропозиції та отримувати за них реально великі гроші.