31 серпня 2021 року в музеї історії Дніпровського меткомбінату відбулася щотижнева оперативна нарада з профактивом профспілки «Металургів». Нараду вів голова профкому Олег Нагорний.

Розглядалися такі питання і напрямки:

 1. Охорона праці.
  • Про виділення молока. Голова профкому профспілки «Металургів» Олег Нагорний підписав спільну постанову «Про соціальний захист працівників металургійного виробництва ПрАТ «ДКХЗ». У документі визначено перелік робочих місць структурних підрозділів підприємства, працівникам яких збережено право на отримання безкоштовного молока як додаткове благо.
  • Про акти НТ. На ДКХЗ склалася складна ситуація із затвердженням актів по невиробничому травматизму (НТ). З моменту переходу колишніх співробітників Дніпровського меткомбінату на Дніпровський коксохімічний завод (з 3 серпня 2021 року) до цих пір не підписаний наказ по підприємству, який визначав би повноваження комісії по невиробничому травматизму.
  • Про електронні лікарняні. На підприємстві сформована комісія із соціального страхування, в яку увійшов і представник профспілки «Металургів». На сьогоднішній день накопичилося безліч питань з оформлення, виправлення та утвердження електронних лікарняних листів. На прохання профспілки «Металургів» найближчим часом відбудеться зустріч з представниками Фонду соцстраху, на якій, ми сподіваємося, будуть отримані відповіді на велику кількість питань, пов'язаних з цим нововведенням.

 2. Оздоровлення членів профспілки.
  • В Україні. Поширювані чутки про те, що профспілка «Металургів» згортає свою діяльність в напрямку оздоровлення не відповідає дійсності. Оздоровлення членів профспілки та їх сімей продовжиться і восени. На початку вересня «металурги» будуть відновлювати здоров'я в пансіонаті «Адажіо» (вартість путівки члену профспілки становить до 600 грн.). Всього в цьому сезоні на берегах Чорного та Азовського морів вже оздоровилися понад 650 працівників підприємства і членів їх сімей.
  • За кордоном України. З 9 жовтня планується організувати цікавий 4-денний екскурсійний автобусний тур в Македонію (Скоп'є і Охридське озеро). Це вже другий в цьому році міжнародний досвід. У травні та червні «металурги» відпочивали на морських узбережжях Болгарії, Єгипту та Туреччини.

 3. Діти.
  • Оздоровлення. Завершився сезон дитячого оздоровлення. 31 серпня з ДОК «Сонячний» (смт Лазурне, Херсонська область) приїхала остання табірна зміна. Всього в цьому сезоні в морському таборі вдалося оздоровити близько 100 дітей працівників підприємства, які є членами профспілки «Металургів».
  • Рюкзаки до школи. Напередодні 1 вересня профспілка «Металургів» подарувала свято дітям «металургів». Протягом тижня батькам майбутніх першокласників було видано понад 100 ранців і комплектів навчального приладдя до школи.

 4. Юридична допомога. За останній час профспілка «Металургів» допомогла виграти ряд судів (вже 16-ть!) з питань нарахування пільгової пенсії. Ще кілька справ знаходяться на стадії розгляду в судах і підготовки до суду.
 5. Про членство в профспілці. Незалежно від ситуації, в разі переходу на будь-яке інше підприємство членство в профспілці «Металургів» зберігається. Однак, якщо членські внески не перераховуються більше трьох місяців, то членство в профспілці автоматично припиняється.