Працівникам ДМК, які є членами профспілкової організації «Металургів», і їх сім'ям пропонується провести свою відпустку в одному з найпопулярніших курортів Херсонської області, який вважається одним з кращих для відпочинку і оздоровлення. За 4 сезони в пансіонаті «Адажіо» оздоровилося 1214 чоловік.

Залізний Порт – це курортне село на березі Чорного моря, що розташоване в степовій зоні Голопристанського району на півдні Херсонської області. У літню пору це невеличке селище перетворюється на справжній центр розваг і відпочинку. Тут є все, що необхідно для активного, цікавого проведення часу.

Клімат на курорті помірно-континентальний. Спека переноситься тут набагато легше, ніж в місті, повітря завдяки змішанню степових і морських повітряних мас збагачене йодом і бромом. Через віддаленість від промислових зон Залізний Порт вважається екологічно чистим курортом.

Відпочинок членів профспілки «Металургів» і їх сімей здійснюється в пансіонаті «Адажіо», який знаходиться в 10 хвилинах ходьби від лінії моря, продуктових магазинів, аптеки. У 15 хвилинах розташовані ринок і автостанція. На території є два сезонних відкритих басейни з баром і зоною відпочинку навколо, дитячий майданчик з аніматором, безкоштовний Wi-Fi, тенісний корт, сад і автостоянка.

Всі номери оснащені телевізором з супутниковими каналами, холодильником і кондиціонером, санвузлом (душем, умивальником і туалетом), бойлером (холодна і гаряча вода цілодобово). Харчування триразове: в день заїзду – немає сніданку; в день від'їзду – тільки сніданок. 8-денний тур в пансіонат «Адажіо» члену профспілки «Металургів» обійдеться всього в 10% від вартості путівки. Якщо ж «металург» вирішить оздоровиться з сім'єю, то оздоровлення його дитини буде коштувати 20% (діти до 3-х років – безкоштовно), а непрацюючого на комбінаті чоловіка або дружину – 50% від вартості путівки. Тобто три путівки йому обійдуться за ціною менш ніж одна, а це серйозна економія сімейного бюджету в наш непростий економічний час.

Як дібратися

Від Кам'янського до Залізного Порту – 431,5 кілометрів. Біля з/д вокзалу туристам пропонується скористатися послугами мікроавтобусів, які доставляють з Херсона до Залізного Порту. Відправлення по наповненню. Всього в дорозі доведеться провести близько 9-ти годин.

Пляжі

Пляжі в Залізному Порту – піщані, з домішкою дрібної мушлі. Вхід в море пологий і піщаний. Тут споруджено ряд хвилерізів для захисту від сильних штормів. Пляжі на курорті безкоштовні.

Інфраструктура

За останні кілька років інфраструктура Залізного Порту значно покращилася. Відпочиваючим доступні кафе і ресторани, нічні клуби і морські атракціони, оренда шезлонгів. Також є прокат велосипедів, водних скутерів та мотоциклів.

Аквапарк Залізний Порт

Маленький аквапарк знаходиться на пляжі. На ньому 7 водних атракціонів для дорослих і дітей. Є можливість оплатити погодинно або на цілий день.

Центр дайвінгуSea Port

Після докладного інструктажу зануритися у воду з аквалангом можна з берега або катера. На прокат можна взяти маску, ласти, трубку, балон для дайвінгу, гідрокостюм.

Цілющий гейзер і грязьові ванни

Дістатися можна на автобусі, який відправляється з Залізного Порту. Секрет гейзера – в унікальній мінеральній воді, яка виходить на поверхню з глибокої свердловини (1527 метрів). Вода має на виході температуру близько 60 градусів і містить великий набір унікальних мінералів, основу яких складають: бор, бром і йод. За своєю унікальністю вода цього джерела схожа з водою Мертвого Моря в Ізраїлі.

Використовуючи процедури в басейні з цією унікальною водою можна з успіхом лікувати захворювання: опорно-рухового апарату, судинної системи і системи кровообігу, щитовидної залози, вегетативної нервової системи, верхніх дихальних шляхів, а також шкірні, ендокринні захворювання і обміну речовин, проблеми шлунково кишкового тракту.

За окрему несуттєву плату крім джерела можна прийняти грязьові ванни.

Продукти в Залізному Порту

Продукти харчування купуються в основному на ринках, яких на курорті багато. Ціни – доступні. Також на курорті є великий магазин з непоганим вибором продуктів.

У статті також використані фотографії з сайту «Факты»