З 28 травня по 5 червня в місті Ізмір (Туреччина) відбувся чемпіонат світу з шашок (бразильська версія). У складі збірної України честь нашого міста, комбінату і профспілки «Металургів» ДМК захищала 14-річна спортсменка з Кам’янського Віра Попруга.

Профспілка «Металургів» ДМК, яку очолює Олег Нагорний, не раз допомагала спортсменам комбінату. Допоміг Олег Анатолійович і Вірі, батьки якої працюють в ПАО «Дніпровський меткомбінат».

За звання «Чемпіона світу» в трьох програмах чемпіонату – класичній, швидкій та блискавичній, боролися 50 спортсменів з п'яти країн: Китаю, Польщі, Росії, Туреччини та України.

– Хотіла б подякувати меру міста Андрію Білоусову, голові профкому профспілки «Металургів» ДМК Олегу Нагорному, а також всім, хто за мене вболівав, за підтримку, – сказала чемпіонка.

Окрім Віри на цьому мундіалі витупили ще двоє юних кам’янчан – Данііл Агарков і Добриня Савінський. На трьох вони зібрали досить пристойний врожай – 9 медалей чемпіонату світу.

13-річний учень НВО-ліцею НІТ, кандидат у майстри спорту Данііл Агарков в усіх програмах чемпіонату виступав серед «юніорів» (до 19 років). Він незмінно приходив до фінішу першим. На його рахунку 3 золоті нагороди. Подібний результат вдалося продемонструвати і наймолодшому майстру спорту Дніпропетровщини з шашок Вірі Попрузі. У класичній і швидкій програмах 14-річна спортсменка була найсильнішою серед «кадеток» (до 16 років), а в блискавичній – учениці НВО-ліцею НІТ не було рівних серед «юніорок» (до 19 років). Вдало виступив і першорозрядник Добриня Савінський. На його рахунку дві срібні і одна бронзова нагороди, які він виборов у віковій категорії до 13 років.

Ві троє спортсменів є вихованцями Дмитра Савінського, тренера ДЮСШ №2 Кам'янської міськради, національного арбітра, очільника української делегації на цих змаганнях.

Всього молодіжна збірна України завоювала 18 нагород: 11 золотих, 3 срібних і 4 бронзових. Кращий показник по завойованим медалям належить спортсменам Дніпропетровщини (всі учні Д.Савінського).

Крім основних змагань там же в Ізмірі 30 травня відбулася товариська зустріч української та китайської збірних. Кожну країну представляли по 6 спортсменів. І тут одними з кращих були кам’янчани, які разом з харківськими та івано-франківськими шашкістами принесли збірній України переконливу перемогу з рахунком 17:7.

Відеосюжет телеканалу МІС