Як повідомляє Кам’янське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області останнім часом до Державної установи «Урядовий контактний центр» надходить досить велика кількість звернень від застрахованих осіб щодо затримки Фондом соціального страхування України виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності і по вагітності та пологах. З посиланням на Кам’янське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області з даного питання звертаються також і члени профспілки «Металургів» – працівники ПАТ «Дніпровський меткомбінат».

Слід зазначити, що відділення Фонду здійснює фінансування матеріального забезпечення на підставі прийнятої заяви-розрахунку, що заповнюється та подається страхувальниками (роботодавцями).

Перерахування коштів страхувальнику по заяві-розрахунку Кам’янським відділенням здійснюється протягом одного робочого дня після отримання фінансування управлінням виконавчої дирекції Фонду в Дніпропетровській області від виконавчої дирекції Фонду (м. Київ).

Допомоги і страхові виплати, що фінансуються Фондом соціального страхування України, надаються застрахованим особам у повному обсязі. Водночас, у зв’язку із невиконанням у 2018 році плану надходження єдиного внеску та зростанням витрат на матеріальне забезпечення через збільшення середньомісячної заробітної плати, можливе подовження стандартних строків перерахування коштів. Зокрема, за підсумками 2018 року середній розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності зріс на 31,9%.

З цього приводу 16 квітня 2019 року у приміщенні виконавчої дирекції Фонду відбулась робоча нарада щодо заборгованості з надання матеріального забезпечення та щомісячних страхових виплат Фондом. Під час робочої наради було обговорено питання виконання Фондом соціального страхування України статутних завдань щодо надання матеріального забезпечення застрахованим особам, страхових виплат потерпілим на виробництві та фінансових можливостей Фонду.

На нараді прийнято рішення про вжиття оперативних заходів, спрямованих на стабілізацію фінансового стану Фонду та уникнення затримок із виплатою матеріального забезпечення. Зокрема, рекомендовано Міністерству соціальної політики України звернутися до Кабінету Міністрів України щодо збільшення частки єдиного соціального внеску для Фонду соціального страхування з метою збалансування бюджету Фонду та виконання зобов’язань перед застрахованими особами, потерпілими на виробництві та членами їх сімей.