Є професія, без якої не обійтися ні на одному підприємстві. Це бухгалтер. Сьогодні наша розповідь про скромних трудівниць КУБ доменного виробництва Ірину Суздалеву і Христину Марченко, які є членами профспілки «Металургів» ДМК.

В руках начальника КУБ Ірини Суздалевої і її колеги Христини Марченко – вся інформація про роботу трьох доменних печей і чотирьох підрозділів цеху – дільниці розливних машин, де виробляється твердий чавун, дільниці ПВП, ВЖШ і природних ємностей.

Ірина Петрівна працює на комбінаті вже більше двох десятків років. Важко уявити, але ця молода симпатична жінка – вже ветеран праці підприємства. Прийшовши на комбінат 17-річною дівчиною, Ірина починала свій трудовий шлях розподільником робіт в управлінні залізничного транспорту. Працювала і одночасно вчилася у вузі. Справлятися з подвійним навантаженням І.Суздалевій допомагали завзятість і наполегливість, бажання стати грамотним фахівцем. І вона домоглася свого. Отримавши диплом про вищу освіту, стала працювати там же за фахом. З роками прийшов досвід, повною мірою проявилися властиві їй ділові та професійні якості: відповідальність, вдумливість, аналітичний склад розуму. Це не пройшло повз увагу – в 2013 році Ірині Петрівні запропонували очолити КУБ доменного виробництва. І на цій посаді вона також незабаром зарекомендувала себе з кращого боку, досконально вивчивши особливості доменного цеху і проявивши себе чуйним, вмілим керівником.

– Наша Ірина Петрівна – найкраща! Навіть якщо щось зробиш не так, вона вміє дуже м'яко, але дохідливо пояснити, в чому саме полягає твоя помилка, та й в життєвих питаннях завжди підкаже, порадить, – так відгукується про свою старшу колегу Христина Марченко.

Втім, і у самій Христини вже досить солідний досвід роботи в доменному цеху – 12 років. Дівчина виросла в сім'ї металургів, на ДМК працювала її бабуся, а сьогодні в конвертерному цеху трудяться отець Володимир Анатолійович і брат Артем. Прийшовши на комбінат відразу після закінчення індустріального технікуму, Христина здобувала вищу освіту, як і її начальниця, без відриву від виробництва.

– Це тільки здається, що професія бухгалтера суха і нецікава, – каже Христина Марченко. – Я люблю свою роботу, і не проміняю її ні на яку іншу. Ще мені подобається, що на ДМК проводиться багато різноманітних заходів для молоді – спортивних змагань, конкурсів, фестивалів. Так що, крім роботи, у молодих металургів є можливість відпочити, розслабитися, спробувати свої сили в чомусь новому, знайти нових друзів.

З недавніх пір Христина із задоволенням бере участь в молодіжному русі. Так, виступ в заключному етапі комбінатівського конкурсу «Даєш, молодь!» в складі команди «Енергія» стало для неї успішним дебютом на сцені.

Джерело: прес-центр ПАТ «ДМК», кореспондент С.Луньова