12 жовтня 2017 року в ПАТ «ДМК» відбулося засідання примирної комісії у рамках колективного трудового спору між адміністрацією та найманими робітниками ПАТ «Дніпровський меткомбінат».

Під час переговорів було досягнуто декілька домовленостей, а саме зняття з вимог спору питання про своєчасну виплату заробітної плати, тому що на протязі останнього півріччя поточного року заборгованості немає.

Одним з головних питань залишається кардинальне підвищення рівня заробітної платні працівникам ПАТ «ДМК». Без істотного підвищення соціального рівня життя працівників вже не можливо стримувати на робочих місцях висококваліфікованих фахівців, від яких, насамперед, і залежить виробництво. Останнє підвищення тарифів та окладів було здійснено у листопаді 2016 року в рамках цього спору. Сьогодні підприємство працює на усі потужності, виконує замовлення у повному обсязі, тому прийшов час повернутися до вимог спору.

Адміністрація підприємства прийняла до відома вимогу представників найманих працівників – підвищення часових тарифних ставок та окладів ПАТ «ДМК» – адміністрація підприємства на наступне засідання подасть свої пропозиції.

Також представниками адміністрації було акцентовано увагу на тому, що завдяки підвищенню обсягів виробництва є можливість стимулювання працівників за рахунок виплат підвищеної виробничої премії.

Так, премія це дуже добре, але вона не завжди залежить від самого працівника. Премія – це змінна величина, яка може як збільшуватися, так і зменшуватися. Є декілька аспектів господарської діяльності, на які сам працівник вплинути не може. Тому саме підвищення часових тарифних ставок та окладів дає ту стабільність, на яку не може вплинути ні світовий ринок металу, ні забаганки роботодавця.

Наступне засідання відбудеться 31 жовтня 2017 року. На сторінках сайту ППО «Металургів» ми будемо інформувати про хід переговорів та обсяг досягнутих домовленостей.

Ірина Пугачова, голова представницького органу найманих працівників ПАТ ДМК