Україна. Днiпровщина. 14 січня 2023 року. 17.30. Атака на мирне Дніпро. Ворожа російська ракета вбила 29 людей. 73 – поранені, 30 з них у лікарні, 12 – важкі. В той день поруч була і моя «мала». Їздила на тренування по шашкам. На щастя повернулася живою…

80 років минуло з моменту згортання в СРСР Великого терору – періоду тотальних репресій протягом 1937-1938 років. На згадку про ці події і їх жертви в музеї ПАТ «ДМК» відкрилася експозиція, яка висвітлює епоху репресій в нашому місті і на нашому підприємстві, в ту пору – Дніпровському державному заводі.

Стабільне функціонування основного обладнання на будь-якому підприємстві можливо лише за умови професійної роботи його ремонтно-механічної служби. Таким принципом керувалися ще в далекому XIX столітті, коли будувався Дніпровський металургійний завод.

86 років тому в Дніпродзержинську для працівників Дніпровського металургійного заводу був побудований Палац культури металургів. Будівля ПК була здана в експлуатацію в 1932 році, і в ньому, крім іншого, стали організовуватися новорічні програми для дітей і... для дорослих. Про те, як це було, розповіли «старожили» культурно-спортивного центру «Дніпровець» – нового втілення ПК металургів.

Этот цех начали строить 40 лет назад и строили более пяти лет. Еще никак не повлияв на развитие завода, цех уже фактом своего строительства сыграл определенную роль в жизни Днепродзержинска – стал одной из причин заселения Левого берега. С тех же пор, как строительство было окончено и цех дал первую продукцию, он вплоть до настоящего времени является самым глобальным подразделением ДМК. Цехом, который 21 декабря 2017 года отмечает свой 35-летний юбилей является конвертерный цех.

Як медицина зобов'язана Гіппократу, фізика – Ньютону, а хімія – Менделєєву, так само наше місто зобов'язане Ігнатію Ясюковичу – першому директору-розпоряднику Дніпровського заводу, нинішнього ДМК. Першого листопада виповнюється 170 років від народження цієї видатної людини, яка радикально змінила долю Кам’янського.

Вдалині від центральної прохідної, поблизу Дніпра, розташовані дві дільниці прокатного цеху – дільниця шаропрокатних станів (ШПС) і вісепрокатна дільниця стану «250». По суті, вони – це одне ціле, нехай і знаходяться на невеликій відстані один від одного. Колектив ШПС працює – професійно – на вісепрокатном; вісепрокатчики, так само, місяцями працюють на дільниці шаропрокатних станів. Один робочий колектив, одні майстри, одне керівництво. Ці дві дільниці внесли величезний внесок в розвиток ДМК; їх шлях, починаючи з моменту будівництва і до сьогоднішніх днів, – це славна частина історії нашого комбінату.

Доменные печи – это то, с чего все начиналось на Днепровском металлургическом заводе, будущем ДМК. Домны были сердцем завода, которым, по сути, остаются и поныне. О них – доменных печах, первом звене полного цикла металлургического производства (аглодоменное, сталеплавильное, прокатное), и пойдет речь в этой статье, конечно же, в контексте нашего комбината и Каменского.