«Любіть Україну, як сонце, любіть, як вітер і трави, і води…» Під таким гаслом 26 серпня у мальовничому куточку нашої чудової області в селі Гречино Петриківського району, на козацькому хуторі Галушківка пройшов спортивно-пізнавальний квест. Всі учасники – активна молодь комбінату – на день стали козаками та козачками, відчули на собі всю красу і глибину української культури та історії.

Щойно заїхали на хутір привітати нас вийшли статний козак в широких шароварах, підперезаний червоним поясом і гарна, пишна, вся у вишитому одязі, козачка. Вони зустрічали всіх дуже тепло і гостинно, пригощали хлібом і сіллю, а найсміливішим, за давньою козацькою традицією, запропонували випити горілки з шаблі. Потім розповіли усім присутнім притчу про життя і смерть. Все це допомогло на день зануритися в минуле України, забути про буденні турботи і таким нестандартним і цікавим чином відсвяткувати 25-річчя незалежності України.

Далі учасники квесту відвідали унікальний, єдиний у своєму роді музей Хреста, у якому були представлені кращі зразки українського сільського побуту. Цікавими стали розповіді екскурсовода про символічні обереги і нашивки, про традиції сватання і весілля, які були прийняті в українському селі. А також в музеї ми змогли побачити досить велику колекцію козацької зброї: фальконет, бомбарду, пістолі, шаблі та багато іншого.

В той час, як учасники відкривали для себе минуле України, оргкомітет конкурсу з числа голів цехових комітетів та під керівництвом голови культурно-масової комісії ППО «Металургів» Яни Жучек та голови комісії з питань реалізації молодіжної політики та спорту профспілкової організації Едуарда Коряка провели активну підготовку туристичного маршруту по запропонованих станціях.

Далі відбулось урочисте відкриття патріотичного спортивно-пізнавального квесту «Ровесники незалежності». Всі зібрались в центрі хутору, залунав гімн України, присутніх зі святом спорту, миру, злагоди та патріотизму привітав заступник голови ППО «Металургів» Віталій Ровков, побажавши усім учасникам продемонструвати командну підтримку, взаємодію та партнерство не тільки у даному заході, а й у повсякденних трудових справах. Цікавим і доволі непередбачуваним чином відбувся розподіл команд – самі учасники не очікували на такий результат. До складу кожного з восьми колективів увійшло по 4 учасника – представників різних структурних підрозділів.

Спочатку необхідно було придумати та презентувати влучну назву. Усіх присутніх здивувала фантазія та креатив спільно об’єднаних учасників. На полі квесту з’явилися команди «Галушки», «Хуторок», «Козацька рада», «Вітер», «Козаки», «Незалежні», «Ведмеді» та «Невгамовні українці». Тож колективи сформовано, маршрути розподілено, правила пояснено. Квест розпочато!

Запал учасників приємно вразив усіх. Молоді люди дуже захопились виконанням завдань квесту. Абсолютно кожен прагнув максимально викластися і отримати найкращий результат в кожному із запропонованих конкурсів.

Всі станції були зовсім не схожі між собою. Частина з них – спортивна, а саме: «Влучна», де стріляли з лука та арбалета; «Гетьманська» – тут необхідно було булавою збити дерев’яну фігуру. «Козацький гарт» – смуга перешкод, де оцінювалась швидкість проходу. І найвеселіша «Козацькі розваги» – учасники перетворювались на коней, а учасниці сідали в бричку і тримали відра з водою, які необхідно було провести, не розливши, ще й виконувати українську пісню.

Далі на маршруті були інтелектуальні та творчі конкурси. На станції «Поетична» команда створювала віршик про Україну із запропонованих слів. «Україна від А до Я» – потрібно було на кожну літеру алфавіту назвати слово, пов’язане з з нашою країною. На станції «Знай наших» учасники впізнавали фото відомих земляків-кам’янчан (міського голови А.Білоусова, Генерального директора ПАТ «Дніпровський меткомбінат» В.Мосьпана, співачки В.Брєжнєвої, режисера С.Горова, актора театру А.Вертія та інших).

«25» – символічна назва станції, на якій необхідно було надати якомога більше правильних відповідей на 25 питань про Україну. З цим завданням команди квесту блискавично впорались. На станції «Заводська» – питання про комбінат. Як і очікували судді, металурги виявили себе досить обізнаними з даної тематики. Цікаві ребуси, пов’язані і з назвами вулиць нашого міста, вгадували учасники на станції «Невідоме Кам’янське».

На кожній із станцій виконані завдання дозволяли команді отримати бонус – аркуш паперу з частиною вірша. По проходженні усього маршруту квесту учасники склали у центрі хутору вірш В.Сюсюри «Любіть Україну» і утворили з куплетів прапор України. Масштаб прапору вражав, навіть вітер не завадив насолодитись чудовим результатом проходження квесту.


Коли ж настав час підводити підсумки і нагороджувати переможців, найбільш активні команди та учасники були відзначені цінними подарунками, почесними грамотами та дипломами.

Переможцем змагання стали «Ведмеді» Юлія Лисуненко (головна бухгалтерія), Сергій Юрченко (УІТ), Максим Пелькевич (ГЦ) та Олександр Гомилко (УСП). Вони найперші закінчили квест і отримали кращі результати, виконуючи завдання на станціях. Тож рішення суддів про переможців було одноголосне. За найкращий результат на смузі перешкод (1 хвилина 20 секунд) ця команда також зуміла стати переможцем у номінації «Найшвидші».

Наступну номінацію – «Найрозважливіші» – отримав «Вітер», до складу якого увійшли Наталія Бєлоконь та Оксана Коценко (обидві – ОТК УКП), а також Дмитро Кузьмин (ПЦ) і Сергій Матющенко (КВПіА).

В номінації «Поетична» перемогу виборов «Хуторок». Кольори цієї команди захищали Олександра Самойлович (УПБ), Олег Бур’янов (ЦРМО РСЦ), Роман Шкода та Вікторія Трийченко (обидва – УГЕ). Хлопці та дівчата склали чудовій вірш, за який судді, не вагаючись, віддали їм перевагу.

«Україна – рідний край
Батьківщина, ніби рай,
Тут живе моя родина,
В злагоді росте дитина,
У любові підростає.
Мир і щастя хай настане!»

«Найрозумнішими» виявилися «Незалежні». Олена Турченко (ПЦ), Віталій Крисенко (ККЦ), Олександр Валянський (ГЦ) та Ольга Решетник (УКС) дали правильні відповіді на всі інтелектуальні питання на станції «25» і заслужено отримали свою нагороду.


kvest14Також було декілька індивідуальних номінацій, які присудили окремим учасникам. «Найсильнішим» став Андрій Винник (РСЦ) за те, що підтягнувся найбільшу кількість разів – 30. За найбільшу кількість попадань у мішень на станції «Влучна» номінацію «Найвлучніша» виборола Наталія Бєлоконь. «За активну життєву позицію» диплом отримав Віктор Заводовський (ЦМП), довівши усім присутнім, що ровесником незалежності можна залишатися у будь-якому віці.

Після закінчення квесту всі учасники заходу відвідали національні українські страви борщ, куліш та узвар.


Нетиповий активний спосіб святкування річниці Незалежності України дав змогу кожному учаснику проявити себе, показати свої кращі сильні сторони, інколи несподівані для звичайного металурга. Одні проявили себе як витривалі та спортивні, інші – як ерудовані та всебічно розвинені молоді люди, а дехто – як чудові поети і творчі натури, що можуть з декількох слів створити маленький витвір мистецтва. Це довело, що в кожному з нас прихована унікальна творча натура, людина, яка прагне визнання. І, дійсно, молодь комбінату – творча, спортивна, креативна надія не тільки комбінату, а й країни в цілому. Це довів захід, присвячений 25-річниці Незалежності України, ініційований та проведений ППО «Металургів» при підтримці дирекції ПАТ «Дніпровський меткомбінат».