Вдруге на Дніпровському металургійному комбінаті за ініціативи первинної профспілкової організації «Металургів» та за підтримки дирекції комбінату 18 серпня відбувся спортивно-пізнавальний квест «Мальовнича Україна», присвячений святкуванню Дня Незалежності нашої країни.

Організатори запропонували металургам відвідати козацький хутір Галушківка, що розташований у мальовничому куточку Дніпропетровщини – у селі Гречине Петриківського району,  й на день стати козаками та козачками, поринути в історичне минуле, відчути на собі всю красу та глибину української культури та історії. Близько 80 учасників заходу – працівники комбінату, представники різних структурних підрозділів та їх діти -  стали свідками справжнього видовищного виступу «галушківських» козаків та козачат, мали змогу відвідати єдиний унікальний у своєму роді музей Хреста, у якому представлено кращі зразки українського сільського побуту,  колекцію козацької зброї, багато оберегів та символів доби козаччини на Україні. Такою пізнавальною була преамбула заходу. В той час, як учасники відкривали для себе минуле України, оргкомітет конкурсу з числа голів цехових комітетів, профактиву під керівництвом голови культурно-масової комісії ППО «Металургів» Яни Жучек   провели активну підготовку туристичного маршруту по запропонованих станціях. А далі -  урочисте відкриття заходу, спільне виконання Гімну України. Перший заступник ППО «Металургів» Віталій Ровков бажає усім присутнім гарного активного відпочинку, передає вітання кожній родині з нагоди Дня Незалежності, нагадуючи чудову істину про те, що коли ми єдині, то непереможні, саме в єдності -  наша сила, сила кожного українця! Після урочистого відкриття присутніх було розподілено на 10 неповторних команд й першим об’єднуючим завданням на  квесті для кожної команди  стало – вибір назви. Отримавши маршрутного листа й побажання вдалої гри, на старт вийшли спритні, ерудовані, веселі й розважливі команди: «Серця п’ятьох», «Патріоти», «НО пассаран», «Козацька банда», «Мандрівники», «Незалежні», «Слоненята», «Пельмені», «Незламні», «Козаки». Кожен учасник команди, незалежно від віку, статі та професії із запалом розпочав рух цікавим маршрутом. Абсолютно кожен прагнув максимально викластися і отримати найкращий результат в кожному із запропонованих конкурсів. Всі станції були зовсім не схожі між собою. Оргкомітет конкурсу  запропонував учасникам позмагатися на 15 етапах патріотичного маршруту, де було багато відкриттів та цікавинок, пов’язаних з історією і країни, і міста, і рідного підприємства.   Частина маршруту – спортивна, де учасники стріляли з лука та арбалета  (на станції «Влучна»); булавою збивали  дерев’яну фігуру на станції  «Гетьманська».  Загартовувались й допомагали один одному на смузі перешкод «Козацький гарт». І найвеселіша -  «Козацькі розваги», де учасники перетворювались на коней, а учасниці сідали в бричку і тримали відра з водою, які необхідно було провести, не розливши рідин.

Наступними  на маршруті -  інтелектуальні та творчі конкурси. На станції «Українська врода» команди демонстрували вміння у створенні гарних зачісок,  на «Музичній» -  пригадали безліч українських пісень. Не обійшлося під час квесту й без народних танців. На станції «Танцювальна» металурги демонстрували рухи відомого на увесь світ гопака. А на квест-зупинці «Україна від А до Я»  потрібно було на кожну літеру алфавіту назвати слово, пов’язане з  нашою країною. Приємним відкриттям для багатьох учасників квесту стало фотознайомство з відомими кам янчанами на станції «Знай наших», серед яких: футболіст Геннадій Литовченко, актор театру та кіно Олег Волощенко, відомі на увесь світ спортсмени, працівники ПАТ «ДМК» - брати Карповичі, танцівниця Яна Заєць, відомий політик Л. Брежнєв, «диво-дитина» Віра Попруга. «26» – символічна назва станції, на якій необхідно було надати якомога більше правильних відповідей на 26 питань про Україну. З цим завданням команди квесту блискавично впорались. На станції «Заводська» – питання про комбінат. Як і очікували судді, металурги виявили себе досить обізнаними з даної тематики.   Найзагадковішою стала станція «Упізнай людину», на якій учасники квесту за певними речами та предметами упізнавали відомих на увесь світ українців (Андрія Шевченка, Григорія Сковороду, Мілу Йовович та інших).  Дуже складними виявилися завдання на станції «Швидкий перекладач» на знання української мови, проте команди  наполегливо й завзято намагалися пройти й цей етап маршруту. Цікавою родзинкою маршруту стала селфі-зона, де команди демонстрували свою фантазію, креатив у виконанні цікавих й оригінальних селфі. І ось нарешті фінальний етап: команди на швидкість складають пазл- відому картину Іллі Рєпіна «Козаки».

Спортивно-пізнавальний маршрут пройдено, на фініші усі 10 команд чекають підведення підсумків й, затамувавши подих, спостерігають за вправними показовими виступами козаків на конях.  А в цей час судді квесту – активні, дружні, дотепні, компетентні – голови цехових комітетів та профактив  ППО «Металургів»  підводять підсумки квесту, визначають переможців та кращих учасників квесту. Справжніми експертами за різними напрямами на квесті стали: Едуард Коряк, Юрій Бунаков, Павло Колосов, Наталія Онопа, Євген Санін, Тетяна Жадько, Наталія Калініченко, Анна Косик, Яніна Неклеса, Олена Турченко, Кіра Демиденко, Вікторія Локтіонова, Альона Лісова, Тетяна Воробйова, Людмила Соловей, Віта Трійченко, Ірина Коваль.

Церемонія нагородження хвилююча й по-родинному щира. До присутніх звертається Голова профкому ППО «Металургів» Олег Нагорний, який дякує усім командам, суддям, організаторам за завзяття, наполегливість, командний дух, підтримку, гарний настрій та позитивний заряд емоцій  під час  проведення спортивно-пізнавального квесту.  Олег Анатолійович вітає усіх металургів та членів їх родин з Днем Незалежності України -   найголовнішим святом усіх українців – й  висловлює  побажання миру, добра та злагоди. 

Тож за підсумками спортивно-пізнавальних змагань переможцями стала команда  з веселою назвою «Пельмені», до складу якої увійшли: Максим Пелькевич (газовий цех), Олександр Гомилко (УСП), представники АТЦ Мішкін Антон та Світлана Кулініч . Вони отримали кращі результати, виконуючи завдання на усіх етапах маршруту.  Тож рішення суддів про переможців було одноголосне.  Ця команда також перемогла у  номінації «Найрозважливіші на квесті».

Друге місце виборола  об’єднана команда «Мандрівники»:Басистов Дмитро, Хлєбніков Павло -  управління залізничного транспортутаКайко Олена, Ровкова Наталія - управління громадського харчування.

Третій результат цього разу підкорився команді «Козаки», в якій об’єдналися представники прокатного цеху -  Лазоренко Сергій, Кутузов Дмитро, Шевелєв Ігор - управління залізничного транспорту та представниця управління капітального будівництва – Морковіна Валентина.  Також цій команді було присуджено спеціальні номінації «За волю до перемоги» на станції «Гетьманська» та номінація «Найспритніші на квесті»

Номінацією «За крок до перемоги» було відзначено команду з грайливою назвою «Козацька банда», яким зовсім трішечки не вистачило балів до призового місця.  Ця команда об’єдналася учасниками від технічного управління -  Ванашов Денис, Полусмяк Павло та Юзефович Валентина від управління комбінату й Драгун Анна – від управління промислової безпеки.  

Спеціальну номінацію «Кращі знавці української мови» здобули учасники команди «Серця п’ятьох»: Цимбал Олена РСЦ РМЦ, Дунда Юлія РСЦ РМЦ, Тонконог Алла РСЦ, Коваленко Наталія ЕЕРЦ РСЦ, Валянський Олександр газовий цех.

   Також  членами журі було запропоновано декілька індивідуальних номінацій, які присудили наступним  учасникам:

- «Кращий знавець історії ДМК» - Андрій Коваленко ЕЕРЦ РСЦ

- «Кращий знавець відомих українців» - Юлія Дунда РСЦ РМЦ

-  «Ерудит квесту» - Микола Сипко ЦРМО РСЦ

-  «Краща танцівниця» - Світлана Лобко УГЕ

 -  «Кращий краєзнавець» Сергій Лазоренко прокатний цех

Усім учасникам було вручено грамоти, а переможці квесту отримали пам’ятні подарунки -  булави,що уособлюють символ духу, незламності й перемоги, вироблені на замовлення у народного майстра.

Після закінчення церемонії нагородження всі учасники заходу відвідали національні українські страви: борщ, куліш та узвар. Спортивно-пізнавальний квест «Мальовнича Україна»  справді об’єднав усіх учасників, залишив незабутні враження, подарував позитивні емоції.

 Цьогорічний квест патріотів, присвячений Дню Незалежності України, ініційований ППО «Металургів» при підтримці дирекції ПАТ «ДМК» завершився, проте  нескінченною й нездоланною  є сила духу, любові до рідного краю й віри, що все буде добре у  металургів,  кам’янчан, у всіх українців! Слава Україні!

 

Прес-служба ППО «Металургів»