26 січня 2021 року в залі культурно-спортивного центру «Дніпровець» відбулася звітно-виборна конференція профспілкової організації «Металургів», на якій були підведені підсумки виконаної роботи за 5 років.

В ході засідання делегатами конференції були розглянуті 6 питань. Одне з питань – переобрання голови профкому профспілки «Металургів». Перші п'ять років профспілкову організацію очолював Олег Нагорний, який розповів про виконану роботу. Він зазначив, що, незважаючи на те, що членські внески складають всього пів відсотка від заробітної плати (це в два рази менше, ніж у інших профспілок України), профспілка «Металургів» надає ті ж пільги та навіть більше.

– Профспілка «Металургів» соціально орієнтована та постійно працює над захистом соціально-економічних прав та поліпшенням умов праці кожного члена профспілки, – каже голова профкому О.Нагорний. – Наша організація буда заснована в період складного етапу становлення України. Однак озираючись на пройдений п'ятирічний шлях профспілкового життя, з упевненістю можна констатувати – ми навчилися долати труднощі, до яких в минулі роки профспілки підходили з острахом. Варто пам'ятати, що багато наших ініціатив або не мали історичних аналогів і були реалізовані вперше, або були відновлені після тривалої паузи. Так, межі досконалості ніколи немає. Але ми впевнені, що разом з вами, дорогі наші члени профспілки, багато що із задуманого вдасться реалізувати на практиці.

Одним з почесних гостей був начальник відділення Національної служби посередництва та примирення в Дніпропетровській області Ігор Чуб, який розповів про взаємини НСПП (підпорядкована безпосередньо Президенту України) з профспілкою «Металургів».

– За родом своєї діяльності я знайомий з усіма профспілками в області. З профспілковою організацією «Металургів», яку очолює Олег Анатолійович Нагорний, дуже комфортно працювати. Вони дуже відкриті, зрозумілі, передбачувані і, найголовніше з нашої точки зору, вони завжди діють в рамках Закону, – сказав І.Чуб.

Делегати визнали роботу профспілки «Металургів» задовільною.

Далі відбулися вибори нового складу профспілкового комітету. Після відповідних голосувань, оновилися списки членів профкому та контрольно-ревізійної комісії. Також були визначені кандидати в комісію по трудовим спорам ПАТ «ДМК» і в комісію з охорони праці ПАТ «ДМК».

Заслухавши звіт контрольно-ревізійної комісії, учасники конференції визнали її роботу задовільною, одноголосно проголосувавши за те, щоб склад комісії не переобирати та залишити його незмінним.

На проведеному першому засіданні профкому профспілки «Металургів» головою був обраний Олег Нагорний. Це рішення підтримала більшість тих, хто голосував. Олег Анатолійович подякував присутнім за виявлену довіру і привітав усіх з 5-річним ювілеєм від дня заснування організації.

– Вітаю всіх нас нехай з невеликим, але все-таки ювілеєм! Дякую всім, хто підтримує нашу профспілкову організацію, хто бере активну участь у житті профспілки, своїх підприємств, організацій та міста, хто підставляє плече у важку хвилину. Бажаю міцного здоров'я, благополуччя та людського щастя! Примножуйте наші добрі профспілкові традиції, засновані на принципах честі, гідності, справедливості, єдності та солідарності. Миру вам! Зі святом! Пам'ятайте, разом ми – сила!

З доповіді Олега Нагорного

– Первинна профспілкова організація «Металургів» була заснована 27 січня 2016 року і як метеор увірвалася в міське соціальне середовище! Підводячи підсумки нашої 5-річної діяльності, доцільно поділитися результатами роботи, досягненнями, планами та перспективами подальшого розвитку організації.

Перш за все, хочу відійти від умовностей, нагадавши вам навіщо ми з'явилися і прийшли в цей світ! Рівно 5 років тому на містоутворюючому підприємстві Кам'янського – ПАТ «Дніпровський меткомбінат» – вперше з'явилася соціально орієнтована профспілка європейського типу, яка надала людям за вдвічі менші профспілкові внески можливість вибору між минулим і майбутнім. Ми перетворили профспілку з карального органу, коли людину викликали до профспілки й вона туди йшла як на розстріл, в організацію, яка йде назустріч людям і реально захищає їх соціально-економічні інтереси та права. Нам вдалося встановити нові соціальні стандарти на підприємстві. А саме,

  • в 2 рази збільшено соціальний пакет (виплати при вступі в шлюб, народженні дитини, похованні та ін.);
  • за три місяці приведена в порядок ситуація, пов'язана з виплатою лікарняних листів;
  • налагоджена робота комісії із соціального страхування;
  • не допущено скасування видачі молока для пільгових категорій працівників;
  • впорядковано процедуру видачі спецодягу;
  • вдалося зрушити з мертвої точки питання, які не вирішувалися роками.

Профспілка «Металургів» є єдиною організацією в Україні, яка виплачує матеріальну допомогу при отриманні працівником травми на виробництві. Рішенням профспілкового комітету ця сума становить 2000 грн. За рішенням профспілкового комітету виплачується матеріальна допомога працівникам, з підтвердженим діагнозом коронавируса COVID-19. Сума матеріальної допомоги може бути збільшена при важких операціях і гострих захворюваннях шляхом непрямої видачі допомоги через колег по роботі. У 2016 році нам вдалося зібрати 6500 підписів працівників комбінату для вступу в колективний трудовий спір щодо підвищення заробітної плати та своєчасності її виплати. В результаті в 2017 році вперше в історії комбінату був виграний трудовий спір, а заробітна плата була збільшена на 30%. З ініціативи профспілки «Металургів» заробітна плата неодноразово підвищувалася й далі. У питаннях оздоровлення профспілці «Металургів» за 4 роки (на жаль останній рік випав через пандемію) вдалося оздоровити в 28 здравницях України понад 8000 працівників комбінату та членів їх сімей. Таких темпів оздоровлення не було за всю історію комбінату. Вперше за 25 років можливість оздоровитися отримали і члени ради ветеранів ДМК, причому не тільки в санаторії-профілакторії ДМК, але й на курортах Чорного та Азовського морів, і навіть у санаторіях Західної України.

Наші соціальні ініціативи були помічені не тільки на обласному рівні, а й у Києві, в національній службі посередництва та примирення (НСПП), де заступник голови профкому профспілки «Металургів» Ірина Пугачова отримала «Подяку» за розвиток соціального діалогу в Україні. На початку 2018 року керівництво обласної служби НСПП України видало нам свідоцтво про репрезентативність на територіальному міському рівні. Тобто, тепер у місті Кам'янське тільки профспілка «Металургів» має законне право виступати ініціатором створення та участі у тристоронній соціально-економічній раді (мер – роботодавець – профспілка) для отримання можливості підготовки соціально орієнтованих рекомендацій і проектів рішень, обов'язкових до голосування на сесіях Кам'янської міської ради, без попереднього розгляду на постійно діючих комісіях.